Державна податкова служба України
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

В декларації якого звітного періоду відображаються обсяги пального за акцизними накладними/розрахунками коригування, дата складання яких та дата реєстрації в єдиному реєстрі акцизних накладних припадають на різні звітні періоди, та як відображаються обсяги пального за розрахунками коригування до акцизних накладних складеними у зв’язку із збільшенням/зменшенням обсягу отриманого/реалізованого пального?

опубліковано 12 травня 2021 о 10:54

Актуальне запитання (12.05.2021)

Відповідь 

Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального здійснюється у додатку 1 прим. 1 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального відповідно до п.п. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 ПКУ» (далі – Додаток 1 прим. 1) до декларації акцизного податку (далі – Декларація), форма та Порядок заповнення та подання яких (далі – Порядок) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» зі змінами та доповненнями.

Додаток 1 прим. 1 до Декларації заповнюють усі платники акцизного податку з реалізації пального (в тому числі виробники). Дані заносяться за акцизними складами/акцизними складами пересувними із зазначенням їх унікального номера в розрізі товарів (продукції) за кодами згідно з УКТ ЗЕД.

Відповідно до змін, внесених до Порядку наказом Міністерства фінансів України від 08.12.2020 № 747, починаючи зі звіту за березень 2021 року платники акцизного податку з реалізації пального зазначають:

у графі 4 «Обсяги пального за місцем діяльності за акцизними накладними, розрахунками коригування до акцизних накладних (в тис. л, приведеного до t 15° C) – отриманого» зазначаються обсяги пального, приведеного до t 15° C, отриманого суб’єктом господарювання у звітному періоді, зазначені у других примірниках зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН):

акцизних накладних, складених у звітному періоді;

розрахунках коригування до акцизних накладних, якими коригуються показники акцизної накладної, складеної у звітному періоді (п.п. 4 п. 2 розд. V Порядку);

у графі 5 «Обсяги пального за місцем діяльності за акцизними накладними, розрахунками коригування до акцизних накладних (в тис. л, приведеного до t 15° C) – реалізованого» зазначаються обсяги реалізованого суб’єктом господарювання пального, приведеного до t 15° C, зазначені в перших примірниках зареєстрованих у ЄРАН:

акцизних накладних, складених у звітному періоді;

розрахунках коригування до акцизних накладних, якими коригуються показники акцизної накладної, складеної у звітному періоді (п.п. 5 п. 2 розд. V Порядку).

Отже, обсяги пального за акцизними накладними/розрахунками коригування до акцизних накладних, якими коригуються показники акцизної накладної, складеної у звітному періоді, дата складання яких та дата реєстрації в ЄРАН припадають на різні звітні періоди відображаються в Декларації того звітного періоду, в якому складені зазначені у пп. 4 та 5 п. 2 розд. V Порядку примірники акцизної накладної/розрахунку коригування, за умови, що на момент подачі Декларації вони зареєстровані в ЄРАН. Тобто, зазначені акцизні накладні розрахунки коригування можуть бути зареєстровані, як в звітному періоді, так і протягом наступного за ним звітним періодом, включно по дату подачі платником Декларації за звітний період.

Розрахунки коригування відображаються у звітності за той період у якому була відображена акцизна накладна показники якої коригуються.

При цьому, відображення розрахунків коригування до акцизних накладних, складених у зв’язку із збільшенням/зменшенням обсягу отриманого/реалізованого пального здійснюється у таких графах Додатку 1 прим. 1:

– у графі 4 зазначаються обсяги збільшення/зменшення пального згідно з розрахунками коригування до отриманих акцизних накладних, якими коригуються показники акцизної накладної, складеної у звітному періоді;

– у графі 5 зазначаються обсяги збільшення/зменшення пального згідно з розрахунками коригування до виданих акцизних накладних, якими коригуються показники акцизної накладної, складеної у звітному періоді.

 

 Інформаційно-довідковий департамент ДПС