Державна податкова служба України
Офіційний вебпортал
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Звіт про періодичне відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1251 «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах»

опубліковано 05 лютого 2021 о 10:04

1. Вид та назва регуляторного акта

Постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1251 «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах» (далі – постанова).

Назву постанови змінено у зв’язку з набуттям чинності постанови Кабінету Міністрів України від 29 жовтня 2020 року № 1037 «Деякі питання маркування марками акцизного податку тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах».

2. Виконавець заходів із відстеження

Державна податкова служба України.

3. Цілі прийняття акта

Метою прийняття постанови є формування та реалізація ефективної державної політики у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, виключення можливості реалізації підакцизних товарів без сплати акцизного податку, збільшення надходжень акцизного податку до державного бюджету.

4. Строк виконання заходів із відстеження

Січень 2021 року.

5. Тип відстеження

Періодичне відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження

Під час періодичного відстеження результативності регуляторного акта використано статистичний метод відстеження.

7. Дані, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Відстеження результативності цього регуляторного акта здійснювалося шляхом аналізу результативності статистичних показників стосовно поданих заявок на реалізацію марок акцизного податку. За період дії постанови внаслідок опрацювання заявок суб'єктів господарювання було направлено виробнику марок 6039 зведених замовлень на виготовлення марок акцизного податку та реалізовано виробникам та імпортерам алкогольних напоїв і тютюнових виробів 42,9 млрд марок акцизного податку.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Основним показником результативності акта є зменшення надходжень на внутрішній ринок фальсифікованої, неякісної, необлікованої продукції та з підробними марками акцизного податку, що сприяє збереженню життя та здоров'я громадян та збільшенню надходжень акцизного податку до державного бюджету.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Прийняття постанови направлено на посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, безперебійне забезпечення суб'єктів господарювання марками акцизного податку для їх маркування, а також збільшення надходження акцизного податку до державного бюджету.

 

Голова Державної

податкової служби України                                                  Олексій ЛЮБЧЕНКО