Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Інформація про громадську організацію «Всеукраїнська асоціація ветеранів Державної податкової служби України»

Відповідно до Закону України від 22 березня 2012 року № 4572-VI «Про громадські об’єднання» за ініціативою  ветеранів податкової служби Е.П. Єрмолаєвої, Н.І. Барабанової, Г.І.Бондаренка, М.Г. Волощук у листопаді 2006 року на установчій конференції пенсіонерів - ветеранів усіх рівнів було створено неприбуткову громадську організацію «Всеукраїнська асоціація ветеранів Державної податкової служби України».

Головною метою діяльності Асоціації є забезпечення законних прав і інтересів ветеранів податкової служби України, створення умов для розвитку та розширення їх громадської діяльності, сприяння умов у поліпшенні матеріального добробуту ветеранів, а також організація спілкування, підтримка їх морального стану, залучення до участі в патріотичному вихованні молоді, до посильної праці у громадській діяльності.

Значним потенціалом становлення та розвитку ветеранського руху в органах податкової служби є місцеві осередки і відокремлені підрозділи, які об‘єднали 10866 пенсіонерів і працюючих фахівців.

Асоціація має Статут, свій прапор, герб і гімн податківця.

Організаційна структура Асоціації складається з керівних органів управління та місцевих осередків. Вищим органом Асоціації є Конференція членів (делегатів), яка збирається Радою не рідше одного разу на 4 роки.

У період між конференціями Асоціації керівним органом є Рада Асоціації, яка обирається на Конференції на 4 роки. Президія, яка обирається на 4 роки, втілює в життя рішення Ради Асоціації у період між засіданнями Ради.

Основні завдання Асоціації:

- забезпечення соціального та правового захисту ветеранів війни, праці, пенсіонерів органів державної податкової служби в межах можливого, допомога в поліпшенні житлових умов, медичного, торговельного, побутового та іншого обслуговування.  Визначення ветеранів, яким необхідна невідкладна допомога, та вжиття заходів щодо її надання;

- ініціювання  розробки та прийняття законів, постанов органами державної влади з вирішення проблем, що турбують ветеранів, вдосконалення їх пенсійного та іншого забезпечення;

- залучення ветеранів до посильної трудової діяльності на виробництві, у громадському житті;

- моральна підтримка ветеранів, їх участь у суспільно-патріотичному вихованні молоді, а також ведення здорового способу життя.

Відповідно до наказу Міністерства доходів і зборів України від 16.07.2013 № 275  затверджено знак «Ветеран податкової служби».

За ініціативою Асоціації було встановлено День вшанування пенсіонерів і ветеранів податкової служби  30 жовтня щорічно.

На діяльність Асоціації і ветеранських осередків, як в центрі, так і на місцях   позитивно впливають Угоди між Державною податковою службою і керівниками Головних управлінь ДПС в областях, м. Києва.

Радою Асоціації створено комісії:

- по пенсійних і соціальних питаннях та оздоровленню;

- по зв’язках з громадськістю;

- по роботі з молоддю.

Членами комісії по пенсійних і соціальних питаннях та оздоровленню  разом з активістами з регіонів  впродовж 10-ти років  проводиться  боротьба за справедливість нарахування пенсій державним службовцям. Неодноразово направлялися звернення і колективні скарги до Президента України,  Верховної Ради України та її комісій, Прем’єр-Міністра України, Міністерства соціальної політики, суддів Конституційного суду.

Комісія по зв’язках з громадськістю у засобах масової інформації  постійно висвітлює діяльність Асоціації та місцевих осередків.

Робота з молоддю проводиться у музеї Державної податкової служби, де школярів і студентів ознайомлюють з історією створення і діяльністю податкової служби України, починаючи з часів Київської Русі й дотепер. В  університеті на зустрічах із студентами різних факультетів досконально  вивчаються дисципліни з оподаткування бухгалтерського обліку і складання декларацій і звітів.

У Золоту книгу пошани Університету податкової служби занесені члени Асоціації Єрмолаєва Ельвіра і  Барабанова Надія, які багато років проводили зустрічі із студентами.

У 2010 році до 20-річчя податкової служби було зібрано матеріал для  друкування історичного альманаху «Події та люди» про історію податкової служби України, починаючи з 1943 року, на основі спогадів 321 особи, котрі працювали у фінансових та податкових органах у різні часи існування нашої держави.

У 2020 році Асоціація разом з активом ветеранських осередків, пенсіонерами і працюючими фахівцями зібрали відомості про творчих податківців, які мають індивідуальні творчі захоплення та  причетні до підготовки та видання науково-економічних, літературно-художніх та документально-історичних книжок, поетичних збірок, захоплені журналістикою, малюванням, вишивкою, спортом, туризмом. Цією книжкою Асоціація вітає з ювілеєм – 30-річчям Державної податкової служби України.

Підсумки праці регіональних осередків і Асоціації, в цілому, регулярно розглядалися на  засіданнях  Ради і  селекторних нарадах.  Здобутки  Асоціації і осередків віддзеркалені у ювілейних книжках «П‘ять років - п‘ять уроків», «Мета, перевірена часом». Кожного дня, щорічно Асоціація направляє більше тисячі вітань ювілярам - членам місцевих осередків зі словами вдячності за роботу  в податковій службі і  найкращими побажаннями.  

За 15 років керівництво Асоціації у центрі та в регіонах зробило чимало добрих і цікавих справ для її становлення і розвитку. Свідченням цього є  саме існування Громадської організації «Всеукраїнська Асоціація ветеранів  Державної   податкової служби України»,  діяльність якої завжди спрямована на головне завдання:  авторитет та захист інтересів членів Асоціації.

 

Голова Ради ГО «Всеукраїнська

асоціація ветеранів ДПС України»                                                  Е.П. Єрмолаєва