Станом на 01.05.2026 до електронного листування з контролюючими органами долучилось 48 216 платників податків Харківщини. З них лише впродовж травня поточного року 3 250 платниками подано Заяву про бажання отримувати документ через Електронний кабінет.
Про це повідомив начальник управління податкових сервісів Головного управління ДПС у Харківській області Сергій Біланчук.
За його словами, все більше платників податків обирають зручний та доступний спосіб листування з податковою через Електронний кабінет. За 5 місяців поточного року 12 732 платники подали Заяву на листування в Електронному кабінеті.
«Електронний кабінет – є безкоштовним, зручним та багатофункціональним сервісом ДПС. Цей сервіс функціонує в онлайн-режимі, за допомогою персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв, не потребує встановлення спеціалізованого програмного забезпечення, бо працює по прямому з’єднанню в мережі Інтернет, до того ж не має обмежень в часі і працює в режимі 24/7/365», – зазначив Сергій Біланчук.
Податківець поінформував, що впродовж останніх років у платників податків найпопулярнішим сервісом податкової служби є приймання податкової звітності від платників податків в електронному вигляді. Це засвідчує зручність та надійність такої форми звітності.
За січень – квітень 2026 року від платників податків Харківського регіону було прийнято 549 тис. документів податкової звітності. При цьому із загальної кількості поданих звітних документів платниками було направлено в електронному вигляді 531,3 тис. документів, що становить 96,8 %. Серед них частка податкових декларацій, що подані за допомогою електронних сервісів ДПС, становить: по юридичних особах – 97,1 % та по фізичних особах – 96,5 %.
Сергій Біланчук нагадав, що надання податкової звітності в електронному вигляді до органів ДПС є можливим через безкоштовний сервіс «Електронний кабінет», а для фізичних осіб ще і через мобільний застосунок «Моя податкова».