Упродовж січня – червня 2024 року страхувальники перерахували 3 млрд 268,8 млн грн єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ). Зазначена сума перевищила минулорічну сплату на 372,5 млн грн, або 12,9 відсотка. Про це повідомила в. о. начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Теодозія Чернецька.
За її словами, структура надходжень внеску така: єдиний внесок, нарахований роботодавцями від фонду оплати праці за найманих працівників, складає майже 2 млрд 158,3 млн грн, єдиний внесок, нарахований на суми грошового забезпечення військовослужбовців, – 926,7 млн грн, від фізичних осіб – підприємців – 177,9 млн гривень.
Законом України від 15 березня 2022 № 2120-ІХ внесені зміни до Закону України 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», яким передбачено, що під час воєнного стану фізичні особи – підприємці мають право не сплачувати єдиний внесок за себе, штрафні санкції та пеня за несвоєчасну сплату податків і зборів не застосовуються.