За підсумками січня – вересня 2025 року на оборонні потреби з легальних доходів волинян сплачено 2,1 мільярда гривень військового збору. Ця сума у понад 3,5 раза перевищує показники аналогічного періоду торік.
Зростання надходжень військового збору майже на 1,5 мільярда гривень порівняно з фактичними надходжень торік пов'язане зі змінами у системі оподаткування, зокрема, підвищенням ставки військового збору та тим фактом, що у поточному році платниками військового збору стали підприємці – спрощенці.
Основне джерело надходжень військового збору – відрахування з офіційно виплаченої заробітної плати. Тому кожен, хто працює легально чи чесно декларує доходи, долучається до фінансування української армії, – нагадують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.
«Очевидно, що чесно сплачені податки з офіційно отриманої заробітної плати чи отриманих доходів – передумова фінансової стабільності громад та країни в цілому. Тому існування нелегальних робочих місць не лише передує бюджетним втратам, а й позбавляє найманих осіб права на соціальний захист від держави. Цей момент варто врахувати громадянам, які погоджуються працювати без належного оформлення, і працедавцям, оскільки така «економія» на податках не сприяє формуванню справедливого та конкурентного бізнес - середовища», – коментує начальник Головного управління ДПС у Волинській області Оксана Левчук.
Очільниця волинських податківців підкреслила, що тіньова зайнятість у майбутньому позбавляє громадян соціальних виплат, а бюджет – належних коштів. Саме тому відповідальні платники податків не можуть схвалювати практику зарплат у «конверті».
Довідково: забезпечення фінансової стабільності країни через збереження рівня мобілізації доходів та, як наслідок, зменшення потреби держави у зовнішньому фінансуванні, підвищення рівня дотримання податкового законодавства платниками податків – пріоритети Національної стратегії доходів, яка передбачає поетапне удосконалення процедур податкового адміністрування.