Державна податкова служба України
Офіційний вебпортал
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Підсумки проведення операції «Урожай»

, опубліковано 18 жовтня 2019 о 10:48

Роботи зі збору урожаю майже завершено. Завершується і цьогоріч розпочата податківцями операція «Урожай», яка спрямована на забезпечення дотримання податкового та трудового законодавства сільгоспвиробниками: як юридичними особами, підприємцями, так і громадянами, які одноосібно обробляють значні площі земельних ділянок з метою отримання доходу.

За податковою інформацією громадяни самостійно обробляють земельні ділянки загальною площею 2 млн га та отримують доходи від продажу продукції такого обробітку. Ними подано понад 275 тис. декларацій про майновий стан і доходи та задекларовано дохід у сумі 2 млрд грн. До бюджету надійшло 348 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 29,7 млн грн військового збору.

Завдяки роботі податківців в рамках проведення операції «Урожай» додатково залучено до декларування 64 тис. громадян, які отримують дохід від продажу сільськогосподарської продукції та/або надають послуги з обробітку та збору урожаю.

З метою виявлення та упередження порушень законодавства виробниками сільськогосподарської продукції територіальними органами ДПС проведено майже 300 перевірок платників податків, які здійснюють діяльність у цій сфері  та донараховано податкові зобов’язання на загальну суму понад 68 млн грн.

- Так, за результатами документальної перевірки підприємства, яке займається вирощуванням овочевих культур, фруктів, квіткової продукції встановлено порушення при здійсненні діяльності та донараховано податкові зобов’язання на загальну суму 3,3 млн грн. 

- За результатами перевірки фізичної особи – підприємця, який здійснює вантажні перевезення та оптову торгівлю зерном, насінням і кормами для тварин встановлено порушення платником умов перебування на спрощеній системі оподаткування, а саме платником застосовано інший спосіб розрахунків, ніж дозволено вимогами Податкового кодексу України – взаємозалік заборгованостей. Відповідно платника переведено на загальну систему оподаткування та донараховано майже 530 тис грн податкових зобов’язань.

Крім того, в рамках операції «Урожай» проведено ряд перевірок осіб, які систематично здійснюють вирощування сільськогосподарської продукції з подальшою її реалізацією на предмет повноти сплати податків та встановлено випадки здійснення господарської діяльності без державної реєстрації. Відповідно складено 11 протоколів про адміністративні правопорушення (ст. 164 КУпАП), які передано до суду для притягнення до адміністративної відповідальності.

Так, один із виявлених осіб систематично з метою отримання прибутку здійснював обробіток земельних ділянок загальною площею більше 100 га, при  цьому ухиляючись від сплати відповідних податків та зборів.

В ході проведених заходів виявлено понад 600 суб’єктів господарської діяльності, які використовували працю найманих осіб без належного оформлення.

Для прикладу, одним із фермерських господарств після проведеної роз’яснювальної роботи в розпал збору урожаю офіційно прийнято на роботу 386 працівників. 

Загалом, завдяки проведеній роботі з виробниками сільськогосподарської продукції в рамках операції «Урожай» за рахунок добровільно оформлених найманих працівників, підвищення рівня заробітної плати суб’єктами господарської діяльності, які здійснюють діяльність у аграрному секторі, а також додатково укладених договорів оренди земельних ділянок до бюджету додатково надійшло:

податку на доходи фізичних осіб – 20 млн грн;

військового збору – 1,4 млн грн;

єдиного соціального внеску – 25,3 млн грн;

орендної плати за землю – 3,2 млн грн;

єдиного податку від платників 4 групи – 2,7 млн грн.

Серед основних порушень, які виявлені під час проведення операції «Урожай» слід відзначити такі як:

- здійснення господарської діяльності без державної реєстрації;

- ухилення від сплати податків шляхом заниження об’єкта оподаткування;

- порушення платниками умов перебування на спрощеній системі оподаткування;

- використання праці неоформлених працівників;

- виплата заробітної плати нижче мінімальної;

- не укладання договорів оренди земельних ділянок с/г призначення;

- використання земельних ділянок не за цільовим призначенням;

- не включення до бази оподаткування частини площ земельних ділянок, що використовуються в господарській діяльності;

- включення до складу податкового кредиту сум ПДВ без підтвердження фактичного здійснення господарських операцій.