Державна податкова служба України
Офіційний вебпортал
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Завдання і функції

Основні завдання Інформаційно-довідкового
департаменту ДПС:

1. Надання фізичним та юридичним особам консультацій з питань оподаткування, єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДПС, за допомогою Бази знань.

2. Надання фізичним та юридичним особам інформаційно-довідкових послуг з питань оподаткування, єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДПС, за допомогою Бази знань та інших офіційних джерел інформації.

3. Інформування фізичних та юридичних осіб про зміни та доповнення, внесені до нормативно-правових актів з питань оподаткування, сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДПС.

4. Формування та підтримка в актуальному стані Бази знань.

5. Наповнення Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (далі – ЗІР), розміщеного на офіційному вебпорталі ДПС, та підтримка його в актуальному стані.

6. Організація роботи сервісу «Пульс».

7. Організація роботи та надання електронних довірчих послуг органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, суб’єктам господарської діяльності та фізичним особам на всій території України.

8. Організація роботи зі зверненнями, що надійшли з державної установи «Урядовий контактний центр».

9. Ведення єдиної бази індивідуальних податкових консультацій, забезпечення оприлюднення на офіційному вебпорталі ДПС реєстру індивідуальних податкових консультацій та його оновлення.

 

Основні функції Інформаційно-довідкового
департаменту ДПС:

1. Надання інформаційно-довідкових послуг та консультацій.

2. Організація роботи з надання електронних довірчих послуг.

3. Організація роботи сервісу «Пульс».

4. Організація роботи зі зверненнями, що надійшли з державної установи «Урядовий контактний центр».

5. Надання консультацій з питань податкового законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС, зокрема:

ведення єдиної бази індивідуальних податкових консультацій;

забезпечення оприлюднення на офіційному вебпорталі ДПС реєстру індивідуальних податкових консультацій, його оновлення після отримання від структурних підрозділів ДПС.

6. Здійснення загального діловодства: приймання, реєстрація, обробка вхідної кореспонденції, здійснення постановки на автоматизований контроль завдань у системі електронного документообігу (далі – СЕД) вхідної кореспонденції.

7. Забезпечення доступу до публічної інформації, зокрема реєстрація усних запитів на інформацію про діяльність ДПС, прийнятих засобами телефонного зв’язку.

8. Приймання та реєстрація в СЕД усних звернень громадян, які надійшли засобами телефонного  зв’язку через Контакт-центр ДПС.

9. Проведення перевірок достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою та четвертою статті 1 Закону України від 16 вересня 2014 року «Про очищення влади», отримання від фізичних та юридичних осіб через Контакт-центр ДПС інформації про особу, стосовно якої проводиться перевірка, щодо поширення на неї заборон відповідно до Закону України від 16 вересня 2014 року № 1682-VII «Про очищення влади».

10. Організація, координація, забезпечення та виконання заходів захисту інформації, антивірусного захисту та кіберзахисту в інформаційно-телекомунікаційних системах та контроль за їх станом.

11. Здійснення інших повноважень, визначених законом.