ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 20.01.2015 №1427/7/99-99-15-04-02-17
Головні управління ДФС в областях,
м. Києві, Міжрегіональне Головне
управління ДФС – Центральний офіс
з обслуговування великих платників
Митниці ДФС
Про справляння у 2015 році збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності
Державна фіскальна служба України направляє для використання у роботі рекомендації щодо справляння у 2015 році збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності (далі – Збір) у зв’язку із змінами, внесеними до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) Законом України від 28 грудня 2014 року № 71–VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи” (далі – Закон № 71).
Передбачені пунктом 7.1 статті 7 Кодексу обов’язкові елементи Збору, визначені у пункті 29 підрозділу 10 розділу ХХ „Перехідні положення” Кодексу, не передбачають зміни порядку адміністрування Збору у 2015 році.
Зокрема, платниками Збору визначено суб’єктів господарювання, їх відокремлені підрозділи, у тому числі уповноважених осіб договорів простого товариства, які:
провадять діяльність з постачання природного газу споживачам на підставі укладених з ними договорів (п.п. „а” п.п. 1.1 п. 29 підрозд. 10 розд. ХХ Кодексу);
споживають імпортований ними природний газ як паливо або сировину (п.п. „б” п.п. 1.1 п. 29 підрозд. 10 розд. ХХ Кодексу);
споживають видобутий ними природний газ як паливо або сировину (п.п. „в” п.п. 1.1 п. 29 підрозд. 10 розд. ХХ Кодексу).
Об’єктом оподаткування Збором є вартість природного газу в обсязі:
відпущеному кожній категорії споживачів у звітному періоді (п.п. „а” п.п. 1.2 п. 29 підрозд. 10 розд. ХХ Кодексу);
імпортованому у звітному періоді платником, що споживає імпортований ним природний газ як паливо або сировину (п.п. „б” п.п. 1.2 п. 29 підрозд. 10 розд. ХХ Кодексу);
видобутому та спожитому як паливо або сировина нафтогазовидобувним підприємством або його підрозділами, за виключенням обсягу природного газу, визнаного рециркулюючим у значенні підпункту 14.1.126 пункту 14.1 статті 14 Кодексу (п.п. „в” п.п. 1.2 п. 29 підрозд. 10 розд. ХХ Кодексу).
Споживачами природного газу є такі категорії: населення, бюджетні установи, підприємства комунальної теплоенергетики, теплові електростанції, електроцентралі та котельні суб’єктів господарювання, в тому числі блочні (модульні) котельні, інші суб’єкти господарювання та їх відокремлені підрозділи, які використовують природний газ для виробництва товарів та надання послуг, на інші власні потреби (п.п. 1.4 п. 29 підрозд. 10 розд. ХХ Кодексу).
За обсяги природного газу, що постачається для населення, Збір справляється у розмірі 4 відс. (підпункт 1.3.2 пункту 29 розділу ХХ Кодексу), а для інших категорій споживачів – 2 відсотків (п.п. „а”-„ґ” п.п. 1.3.1 п. 29 підрозд. 10 розд. ХХ Кодексу).
Під діючим тарифом слід розуміти:
ціну природного газу для відповідної категорії споживачів без урахування тарифів на його транспортування і постачання споживачам та суми податку на додану вартість для платників, що провадять діяльність з постачання природного газу споживачам на підставі укладених з ними договорів (п.п. „а” п.п. 1.5 п. 29 підрозд. 10 розд. ХХ Кодексу);
митну вартість оформлення природного газу для платників, що споживають імпортований ними природний газ як паливо або сировину (п.п. „б” п.п. 1.5 п. 29 підрозд. 10 розд. ХХ Кодексу);
середню митну вартість імпортованого природного газу для платників, що споживають видобутий ними природний газ як паливо або сировину (п.п. „в” п.п. 1.5 п. 29 підрозд. 10 розд. ХХ Кодексу).
Середня митна вартість імпортного природного газу, що склалася у процесі його митного оформлення під час ввезення на територію України за податковий (звітний) період, обчислюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, та передається ним до 5 числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, який до 10 числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, розміщує на своєму офіційному веб-сайті у спеціальному розділі (п.п. „в” п.п. 1.5 п. 29 підрозд. 10 розд. ХХ Кодексу).
Базовий податковий (звітний) період для Збору – календарний місяць (п.п. 1.6 п. 29 підрозд. 10 розд. ХХ Кодексу).
Податкові декларації зі Збору за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, подаються платниками Збору протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця, контролюючим органам, за місцем податкової реєстрації (абз. перший та другий п.п. 1.7 п. 29 підрозд. 10 розд. ХХ Кодексу).
Збір сплачується платниками Збору протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, за місцем податкової реєстрації (абз. третій п.п. 1.7 п. 29 підрозд. 10 розд. ХХ Кодексу), за винятком платників, що споживають імпортований ними природний газ як паливо або сировину, та сплачують Збір до або в день подання митної декларації (п.п. 1.8 п. 29 підрозд. 10 розд. ХХ Кодексу).
Законом № 71 встановлено трьохмісячний, від дня набрання чинності цим Законом, строк для приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону.
З огляду на викладене, до затвердження Міністерством фінансів України нової форми податкової декларації рекомендувати платникам Збору застосовувати форму податкової декларації зі Збору, затверджену наказом ДПА України від 24.12.2010 № 1017 „Про затвердження форми Податкової декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності”, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.12.2011 за № 36/18774.
Зобов’язуємо довести цей лист до відома та для використання у роботі підпорядкованим структурним підрозділам та платникам Збору.
Голова І.О. Білоус