Державна податкова адміністрація України,
Головне управління Державного казначейства України
Наказ від 6 травня 1998 року № 222/38
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
21 травня 1998 р. за № 333/2773
Про внесення змін до Порядку відшкодування податку на додану вартість
(ВИТЯГ)
У зв'язку з набранням чинності Закону України від 4 березня 1998 року № 169/98-ВР "Про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість" НАКАЗУЄМО:
1. Внести зміни до Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України та Головного управління Державного казначейства України від 2 липня 1997 року № 209/72 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 18 липня 1997 року за № 263/2067 (надалі - Порядок) із змінами та доповненнями, виклавши його в новій редакції, що додається.
<…>
Голова Державної податкової адміністрації України | М. Я. Азаров |
Перший заступник начальника Головного управління Державного казначейства України | В. П. Левченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Державної податкової адміністрації України та Головного управління Державного казначейства України від 2 липня 1997 р. № 209/72 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України та Головного управління Державного казначейства України від 6 травня 1998 р. № 222/38) | ||
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 травня 1998 р. за № 333/2773 |
ПОРЯДОК
відшкодування податку на додану вартість
1. Згідно з підпунктом 7.7.3 пункту 7.7 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість", якщо за результатами звітного періоду різниця між загальною сумою податкових зобов'язань, що виникли у зв'язку з будь-яким продажем товарів (робіт, послуг) протягом звітного періоду, та сумою податкового кредиту звітного періоду має від'ємне значення, така сума підлягає відшкодуванню платникові податку з Державного бюджету України протягом місяця, наступного після подачі декларації, тобто не пізніше останнього дня місяця, наступного після подання податкової декларації.
У випадку порушення платником податку терміну подання податкової декларації, визначеного підпунктом 7.7.2 пункту 7.7 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість", бюджетне відшкодування продовжується на термін затримання подачі звітності.
2. Підставою для отримання бюджетного відшкодування є дані тільки податкової декларації за звітний період.
3. За бажанням платника податку сума бюджетного відшкодування може бути повністю або частково зарахована податковими органами в рахунок платежів з цього податку. Таке рішення платника податку відображається в податковій декларації.
Здійснення відшкодування шляхом зменшення платежів з інших податків, зборів (обов'язкових платежів) не дозволяється.
4. Територіальні органи Державного казначейства здійснюють бюджетне відшкодування податку на додану вартість платнику за висновками (додаток 1) податкових органів за місцем його реєстрації шляхом перерахування відповідних грошових сум з рахунків "Кошти Державного бюджету" № 3510 в установах Національного банку України та № 2510 в установах уповноважених комерційних банків на рахунок платника податку в установі банку, що його обслуговує.
5. Підставою для відшкодування є висновки податкових органів, які подаються ними органам Державного казначейства не пізніше 5 робочих днів до закінчення терміну відшкодування податку на додану вартість.
6. Облік наданих платникам висновків ведеться в Журналі обліку наданих висновків про суми відшкодування податку на додану вартість (додаток 2).
7. Повернення платнику сум відшкодувань проводиться за місцем його реєстрації в межах надходжень до Державного бюджету України податку на додану вартість за відповідним кодом платежу та символом звітності банку за поточний день. У разі відсутності або недостатності надходжень за поточний день повернення коштів здійснюється за рахунок загальних надходжень у цілому на балансові рахунки № 3510 та 2510. При цьому допускається від'ємне сальдо з податку на додану вартість за відповідним символом звітності банку, за яким здійснюється відшкодування.
8. У випадках недостатності або відсутності коштів на рахунку № 2510 "Кошти Державного бюджету", відкритому в установах уповноважених комерційних банків на ім'я територіальних органів Держказначейства за місцем реєстрації платника, відшкодування здійснюється за рішенням (додаток 3) управлінь Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі з їх транзитних дохідних рахунків № 3510 "Кошти Державного бюджету", відкритих у регіональних відділеннях Національного банку України за рахунок загальної суми надходжень за поточний день. Підставою для прийняття рішення про відшкодування з вищезазначеного дохідного рахунку є звернення територіального відділення Державного казначейства (додаток 4) щодо потреби відшкодування податку на додану вартість та копія висновку податкових органів.
Рішення про перерахування коштів з транзитного дохідного рахунку № 3510 направляється до територіального органу Держказначейства. Регіональне управління Національного банку України на підставі платіжного доручення управління Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі здійснює перерахування коштів з транзитного дохідного рахунку № 3510 "Кошти Державного бюджету", відкритого в регіональному відділенні Національного банку України, на дохідний рахунок районного відділення Державного казначейства № 2511 "Технічний рахунок для перерахування коштів Державного бюджету України".
Водночас, з метою недопущення бюджетної заборгованості територіальне відділення Державного казначейства забезпечує подання в установу уповноваженого комерційного банку платіжного доручення на відшкодування коштів платникові податку.
Кошти, зараховані на дохідний рахунок відділення Державного казначейства в установі уповноваженого комерційного банку, за платіжними дорученнями цього відділення повертаються платнику податків. При цьому відшкодування податку на додану вартість здійснюється з рахунку № 2510 за відповідним символом звітності банку.
9. Платник податку, що застосовує квартальний податковий період і здійснює вивізні (експортні) операції з продажу товарів (робіт, послуг), може одержати бюджетне відшкодування частини податкового кредиту за підсумками результатів діяльності першого місяця кварталу та двох перших місяців кварталу. Бюджетному відшкодуванню підлягає відсоток податкового кредиту розрахункового періоду, що дорівнює відсотку експортних обсягів продажу товарів (робіт, послуг) у загальному обсязі оподаткованих операцій з продажу товарів (робіт, послуг) розрахункового періоду. Підставою для відшкодування слугує розрахунок (додаток 1 до податкової декларації по податку на додану вартість, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 10 квітня 1998 року № 179), який подається до органу державної податкової адміністрації не пізніше 20 числа другого або третього місяця поточного кварталу. Відшкодування здійснюється у порядку, передбаченому підпунктом 7.7.3 пункту 7.7 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" для податкового (звітного) періоду, що дорівнює календарному місяцю.
10. Суми, не відшкодовані платнику податку протягом визначеного у п. 1 цього Порядку терміну, вважаються бюджетною заборгованістю. На суму бюджетної заборгованості податковими органами в особовому рахунку платника нараховуються проценти на рівні 120 відсотків від облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент її виникнення, протягом строку її дії, включаючи день погашення, які за заявою платника податків можуть бути перераховані на його розрахунковий рахунок або направлені на погашення податкового зобов'язання, заборгованості та пені з податку на додану вартість.
11. Після одержання податковими органами від органів Державного казначейства Реєстру доходів, які надійшли у Державний бюджет України, та копій платіжних документів про відшкодування податку на додану вартість сума податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню, зменшується у картці особового рахунку платника на суму коштів, зазначених у копії платіжного документа.
Додаток 1 до Порядку відшкодування податку на додану вартість |
ДПА (І) _____________________
(назва)
ВИСНОВОК
про суми відшкодування податку на додану вартість
№ ________ від "__"_________199__р.
Повідомляємо, що ____________________________________________
(індивідуальний податковий номер, ідентифікаційний
__________________________________________________________________
код та назва платника податку)
станом на ________________________________________________________
(число, місяць, рік)
за декларацією (розрахунком), зареєстрованою у державній
податковій адміністрації (інспекції) від "___"_______199__р. № ___
за ______________________________ підлягає відшкодуванню з бюджету
(період)
__________________________________________________________________
(загальна сума відшкодування у гривнях прописом та цифрами)
до "___" ____________ 199__року __________________________________
(з урахуванням терміну подання декларації)
Проценти, які підлягають перерахуванню на основний рахунок
платника _________________________________________________________
(загальна сума у гривнях, прописом та цифрами)
Рахунок платника № _________________________________________,
МФО _________________________________________________________
(назва відділення банку)
Голова Державної податкової адміністрації (інспекції) | _______________ (підпис) | ______________________ (прізвище та ініціали) |
Начальник відділу обліку і звітності | _______________ (підпис) | ______________________ (прізвище та ініціали) |
М.П. |
Додаток 2 до Порядку відшкодування податку на додану вартість |
Журнал
обліку наданих висновків про суми відшкодування податку на додану вартість
№ висновку | Назва платника податку | Ідентифікаційний код | Індивідуальний податковий номер | Документ, на підставі якого формується висновок | Підлягає відшкодуванню | Дата надходження документа до відділу обліку | Дата передачі рознесеної декларації до відділу справляння податків з юридичних осіб | Дата надходження до відділу обліку розпорядження про нарахування ПДВ або про надання висновку до органів казначейства | Дата передачі висновку на підпис керівництву | Дата передачі до органів казначейства або реєстрації у органах казначейства | Кінцева дата відшкодування, зазначена у висновку | Дата виписки платіжного доручення на відшкодування коштів платнику | Дата списання коштів з бюджетного рахунку | |||
Дата надходження до податкового органу | № | Назва | сума | за період | ||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
Додаток 3 до Порядку відшкодування податку на додану вартість | ||
___________________________ відділення Держказначейства |
РІШЕННЯ
№ ______ "___" ____________ 199 р.
Про перерахування "__" _______________ 199 р.
з транзитного рахунку управління Державного казначейства у _______
____________________________ області № __________ в ______________
_________________ обласному відділенні Національного банку України
МФО ______________ суми __________________________________________
__________________________________________________________________
(сума цифрами та прописом)
__________________________________________________________________
на рахунок ____________________________________________ відділення
Державного казначейства № _________________ в ____________________
__________________________ МФО ___________________________________
(назва установи банку)
Начальник (заступник начальника) Управління Державного казначейства у ________________ | |
________________________ підпис | ______________________ (прізвище та ініціали) |
Додаток 4 до Порядку відшкодування податку на додану вартість | ||
Управління Держказначейства в __________________ області |
ЗВЕРНЕННЯ
У зв'язку з відсутністю коштів на рахунку № 2510 по символу
_______, необхідних для відшкодування податку на додану вартість
__________________________________________________________________
(платник податку)
у сумі __________________________________________________________,
(сума цифрами та прописом)
просимо перерахувати вищезазначену суму з транзитного
рахунка № 3510 управління Держказначейства в
_____________________________ області на рахунок № ___________ в
_________________________________________________________________,
(установа уповноваженого банку)
МФО __________________.
Копія висновку податкового органу додається.
Начальник (заступник начальника) органу Держказначейства | ______________________________ підпис (прізвище та ініціали) |
Головний бухгалтер | ______________________________ підпис (прізвище та ініціали) |