1772/7/13-3018 31.01.2008
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
“ 31” січня 2008 р. № 54
Наказ ДПА України від 06.08.2008 №518
Про затвердження Типового регламенту
державних податкових адміністрацій в
Автономній Республіці Крим, областях,
містах Києві та Севастополі
З метою забезпечення виконання пункту 5 наказу ДПА України від 07.11.07 №626 „Про затвердження Регламенту Державної податкової адміністрації України” щодо приведення у відповідність до норм Типового регламенту центрального органу виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року №1143, та Регламенту Державної податкової адміністрації України (наказ ДПА України від 07.11.07 №626) Типового регламенту роботи державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі
Н А К А З У Ю:
1. Затвердити Типовий регламент державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі – Типовий регламент), що додається.
2. Головам ДПА в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі розробити та затвердити на основі Типового регламенту власні регламенти.
3. Накази ДПА України від 06.12.02 №595 „Про затвердження Типового регламенту роботи державних податкових адміністрацій в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі”, від 06.10.03 №472 „Про внесення змін до наказу ДПА України від 06.12.02 №595”, від 26.05.04 №298 „Про внесення змін до Типового регламенту роботи державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі”, від 23.11.06 №700 „Про внесення змін до Типового регламенту роботи державних податкових адміністрацій в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі”, від 07.05.07 №273 „Про внесення змін до наказу ДПА України від 06.12.02 №595”, від 16.10.07 №585 „Про внесення змін до Типового регламенту роботи державних податкових адміністрацій в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі”, а також пункт 2 додатка до наказу ДПА України від 06.04.04 №201 „Про внесення змін до Регламенту роботи Державної податкової адміністрації України та Типового регламенту роботи державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі” та пункт 5 наказу ДПА України від 10.05.06 №258 „Про організацію моніторингу нормативно-правових актів з питань оподаткування” вважати такими, що втратили чинність.
Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова С.В. Буряк
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказ ДПА України
від 31.01.08 № 54
Наказ ДПА України від 06.08.2008 №518
ТИПОВИЙ РЕГЛАМЕНТ
державних податкових адміністрацій
в Автономній Республіці Крим, областях,
містах Києві та Севастополі
Київ 2008
ЗМІСТ
№ з/п | Назва розділу | Стор. |
1. | Загальні положення | 3 |
2. | Організація роботи регіональної ДПА | 5 |
2.1. | Планування роботи регіональної ДПА | 5 |
2.2. | Визначення повноважень керівництва та інших працівників регіональної ДПА | 6 |
2.3. | Консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи | 8 |
2.4. | Управління персоналом та проходження державної служби | 9 |
2.5. | Організація відомчого контролю | 15 |
2.6. | Оформлення службових відряджень | 17 |
2.7. | Адміністративно-господарське забезпечення | 18 |
3. | Порядок підготовки пропозицій щодо вдосконалення нормативно-правових актів з питань оподаткування та діяльності органів ДПС | 18 |
4. | Організація роботи з документами | 19 |
4.1. | Підготовка та узгодження проектів актів організаційно-розпорядчого характеру | 20 |
Загальні вимоги при узгодженні проектів наказів та розпоряджень регіональної ДПА (далі – розпорядчі документи) | 21 | |
Вимоги до складання проектів розпорядчих документів за підсумками засідань колегії регіональної ДПА, заслуховувань керівництва підпорядкованих органів ДПС, нарад тощо та їх узгодження | 24 | |
Порядок розроблення, узгодження та підписання окремих доручень керівництва регіональної ДПА | 26 | |
4.2. | Порядок підписання документів | 26 |
4.3. | Організація роботи з вхідною та вихідною кореспонденцією | 29 |
4.4. | Організація та здійснення контролю за виконанням документів | 31 |
5. | Порядок проведення нарад | 38 |
Апаратні наради | 39 | |
Оперативні наради | 40 | |
Міжвідомчі наради | 40 | |
Семінари (семінари – наради) | 41 | |
6. | Взаємодія регіональної ДПА з іншими територіальними органами центральних органів державної влади та органами місцевого самоврядування | 41 |
7. | Взаємодія із засобами масової інформації та громадськістю | 42 |
8. | Організація роботи із зверненнями | 43 |
Організація роботи щодо розгляду письмових запитів і звернень народних депутатів України і депутатів місцевих рад | 44 | |
Організація роботи щодо розгляду звернень громадян | 45 | |
Організація особистого прийому громадян | 46 | |
Організація надання податкових роз’яснень | 48 |
І. Загальні положення
1.1. Державна податкова адміністрація в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі – регіональна ДПА) є органом державної податкової служби (далі – орган ДПС) у системі органів виконавчої влади, який підпорядковується Державній податковій адміністрації України (далі – ДПА України).
Регіональна ДПА забезпечує реалізацію єдиної державної податкової політики на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
1.2. Типовий регламент державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі –Типовий регламент) встановлює порядок організації діяльності регіональної ДПА, її структурних підрозділів та посадових осіб, пов’язаної з виконанням покладених завдань та повноважень.
1.3. Регіональна ДПА у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України „Про державну податкову службу в Україні”, „Про державну службу” та іншими законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, у тому числі наказами ДПА, зокрема, Положенням про державну податкову адміністрацію в Автономній Республіці Крим, області, місті Києві та Севастополі, затвердженим наказом ДПА України від 23.10.07 №601 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.11.07 за №1261/14528 (далі – Положення, затверджене наказом №601), розпорядженнями ДПА України, а також цим Типовим регламентом.
1.4. Регіональна ДПА у межах повноважень видає акти організаційно-розпорядчого характеру (накази, розпорядження, окремі доручення), організовує і контролює їх виконання.
У разі потреби видає разом з територіальними органами центральних органів виконавчої влади та органами місцевого самоврядування спільні акти.
1.5. Регіональна ДПА у процесі виконання покладених на неї завдань взаємодіє з відповідними територіальними органами центральних органів виконавчої влади, прокуратури, місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями.
1.6. Регіональна ДПА здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку управління, відділи, сектори (далі ‑ структурні підрозділи), державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва і Севастополя), районах у містах, міжрайонні, об’єднані державні податкові інспекції, інші спеціалізовані державні податкові інспекції (далі ‑ ДПІ).
1.7. У складі регіональної ДПА є спеціальні підрозділи по боротьбі з податковими правопорушеннями (управління податкової міліції, слідчий відділ податкової міліції, відділ по боротьбі з корупцією в органах ДПС) (далі – підрозділи податкової міліції), а також регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України.
1.8. Діяльність регіональної ДПА, її структурних підрозділів є відкритою та прозорою (за винятком питань, які становлять державну і конфіденційну інформацію), що забезпечується шляхом розміщення інформації про неї на веб-сайті, публікацій у засобах масової інформації, трансляції по радіо і телебаченню репортажів, інтерв’ю, виступів керівних працівників регіональної ДПА.
Гласність роботи регіональної ДПА забезпечується шляхом підконтрольності та звітності перед ДПА України, взаємодії з територіальними органами центральних органів виконавчої влади, правоохоронними органами, органами прокуратури, місцевого самоврядування та громадськими організаціями України, а також через роботу зі ЗМІ, у т. ч. через публікації у пресі матеріалів на податкову тематику, трансляції по радіо і телебаченню репортажів, інтерв’ю, виступів керівництва та керівників структурних підрозділів регіональної ДПА тощо, розгляд запитів і звернень народних депутатів України, депутатів місцевих рад, звернень громадян.
1.9. Регіональна ДПА з питань дотримання режиму секретності забезпечує виконання вимог Закону України „Про державну таємницю”, Порядку організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2003 року №1561-12 (далі – Порядок, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №1561-12), Положення про режимно-секретні органи ДПС, затвердженого відповідним наказом ДПА України, та інших нормативно-правових актів.
1.10. Відповідно до Законів України „Про державну службу”, „Про боротьбу з корупцією” та Загальних правил поведінки державного службовця, затверджених наказом Головного управління державної служби України від 23.10.2000 №58, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.11.2000 за №783/5004, кожен працівник регіональної ДПА дотримується основних принципів державної служби, етики поведінки державного службовця, а також норм Кодексу честі працівника ДПС України, схваленого Колегією ДПА України 23.04.04, та загальних морально-етичних норм поведінки у суспільстві.
Кожен працівник регіональної ДПА має сприяти зміцненню позитивного іміджу та авторитету державної служби, дорожити своїм ім’ям та статусом, дотримуватися комерційної та службової таємниць, нести дисциплінарну, кримінальну та матеріальну відповідальність згідно з чинним законодавством за невиконання або неналежне виконання своїх обов’язків, а також не припускатися дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам держави.
Стосунки між співробітниками податкової служби повинні базуватися на повазі з дотриманням високих етичних норм.
2. Організація роботи регіональної ДПА
2.1. Планування роботи регіональної ДПА
2.1.1. Планування роботи регіональної ДПА є одним з найважливіших чинників організаційного забезпечення виконання її завдань та функцій.
2.1.2. Планування роботи здійснюється шляхом розробки і затвердження на рік Плану заходів щодо реалізації основних (пріоритетних) напрямів діяльності згідно з напрямами, визначеними ДПА України, та Плану основних питань економічної і контрольної роботи регіональної ДПА (далі – План на рік).
2.1.3. План на рік формується організаційно-розпорядчим підрозділом до 20 грудня року, що передує плановому року, на підставі пропозицій структурних підрозділів, які надаються до 1 грудня року, що передує плановому, погоджених із першими заступниками (заступниками) голови (відповідно до розподілу обов’язків).
2.1.4. Проект Плану на рік розглядається на засіданні колегії регіональної ДПА та затверджується наказом.
2.1.5. Протягом року до Плану на рік в установленому порядку можуть вноситися зміни та доповнення.
2.1.6. По закінченні терміну дії Плану на рік структурні підрозділи (які визначені головними виконавцями заходів) до 20 січня року, наступного за звітним, надають організаційно-розпорядчому підрозділу інформацію про стан виконання ними відповідних заходів.
2.1.7. Організаційно-розпорядчий підрозділ на підставі отриманої інформації до 10 лютого року, наступного за звітним, готує звіт про виконання Плану на рік і надає його керівництву регіональної ДПА та підрозділу масово-роз’яснювальної роботи для оприлюднення.
2.1.9. План роботи регіональної ДПА на кожний квартал складається організаційно-розпорядчим підрозділом на підставі наданих до 10 числа останнього місяця кварталу пропозицій структурних підрозділів.
2.1.10. Організаційно-розпорядчий підрозділ до 20 числа останнього місяця кварталу забезпечує підготовку проекту Плану роботи регіональної ДПА на наступний квартал та надає його підрозділу масово-роз`яснювальної роботи та звернень громадян для розміщення на офіційному web-сайті регіональної ДПА, передбачивши зворотний зв’язок із громадськістю з метою опрацювання пропозицій та у разі доцільності їх врахування.
2.1.11. Затверджений головою регіональної ДПА План роботи на відповідний квартал організаційно-розпорядчий підрозділ до 30 числа місяця, що передує плановому періоду, передає підрозділу масово-роз`яснювальної роботи та звернень громадян для оприлюднення.
2.1.12. Організаційно-розпорядчий підрозділ забезпечує формування звіту регіональної ДПА про стан виконання Плану роботи регіональної ДПА за звітний квартал та у термін до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом, надає його підрозділу масово-роз`яснювальної роботи та звернень громадян для оприлюднення.
2.1.13. Квартальний план роботи структурного підрозділу регіональної ДПА складається його керівником і затверджується першим заступником (заступником) голови регіональної ДПА (відповідно до розподілу обов’язків) до 30 числа місяця, що передує плановому періоду.
2.1.14. Планові заходи мають визначений термін виконання та відповідальних виконавців.
2.1.15. Відповідальність за виконання Плану заходів щодо реалізації основних (пріоритетних) напрямів діяльності, Плану на рік, плану регіональної ДПА на квартал, а також квартального плану роботи структурного підрозділу несуть керівники відповідних структурних підрозділів регіональної ДПА.
2.2. Визначення повноважень керівництва
та інших працівників регіональної ДПА
2.2.1. Регіональну ДПА очолює голова, який призначається на посаду і звільняється з посади Головою ДПА України за погодженням з Міністром фінансів України.
2.2.2. Повноваження голови регіональної ДПА визначаються Законом України від 4 грудня 1990 року №509 „Про державну податкову службу в Україні” та Положенням, затвердженим наказом №601, з яким голова регіональної ДПА повинен бути ознайомлений під підпис.
2.2.3. Перші заступники (заступники) голови регіональної ДПА призначаються на посаду і звільняються з посади Головою ДПА України. Відповідні пропозиції Голові ДПА України надає голова регіональної ДПА.
Кількість перших заступників (заступників) голови регіональної ДПА визначається ДПА України.
Голова регіональної ДПА розподіляє обов`язки між першими заступниками (заступниками) голови, визначає ступінь їх відповідальності.
Розподіл обов’язків між головою, першими заступниками (заступниками) голови регіональної ДПА затверджується відповідним наказом, яким закріплюється розподіл обов’язків по керівництву роботою структурних підрозділів регіональної ДПА та підпорядкованих ДПІ.
2.2.4. Голова регіональної ДПА призначає на посаду та звільняє з посади працівників регіональної ДПА, заступників начальників ДПІ, крім тих працівників регіональної ДПА та ДПІ, які призначаються на посаду та звільняються з посади в іншому порядку.
2.2.5. Кількість заступників керівників структурних підрозділів регіональної ДПА, а також їх структура встановлюються Головою ДПА України.
Структура регіональної ДПА затверджується Головою ДПА України (або за рішенням Голови ДПА одним із його заступників) за погодженням з організаційно-розпорядчим підрозділом ДПА України щороку в термін до 15 грудня.
Пропозиції щодо зміни структури регіональної ДПА готуються організаційно-розпорядчим підрозділом за дорученням голови регіональної ДПА та надсилаються до ДПА України у встановленому порядку.
2.2.6. Гранична чисельність працівників регіональної ДПА затверджується Головою ДПА України.
Штатний розпис і кошторис регіональної ДПА затверджуються Головою ДПА України або за рішенням Голови ДПА України одним з його заступників.
2.2.7. Голова регіональної ДПА затверджує:
положення про самостійні структурні підрозділи регіональної ДПА;
положення про структурні підрозділи, що функціонально підпорядковані відповідним структурним підрозділам ДПА України (за попереднім погодженням з їх керівниками);
структуру, граничну чисельність, штатний розпис та кошторис ДПІ.
2.2.8. Положення про регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України затверджується директором цього Департаменту у встановленому порядку.
2.2.9. Положення про відділ (сектор) у складі самостійного структурного підрозділу розробляється його керівником, погоджується з керівником самостійного структурного підрозділу, до складу якого він входить, та затверджується головою регіональної ДПА, його першими заступниками (заступниками) (далі ‑ керівництво регіональної ДПА) згідно з розподілом обов’язків.
2.2.10. Положення про структурний підрозділ регіональної ДПА є основним документом, що регламентує усі сторони діяльності цього підрозділу щодо виконання поставлених завдань.
Положення про структурний підрозділ регіональної ДПА розробляється на підставі закріплених за відповідним підрозділом функцій.
2.2.11. У положенні про самостійний структурний підрозділ регіональної ДПА повинні бути визначені основні завдання та функції підрозділу, права і відповідальність його керівника, взаємовідносини з іншими підрозділами.
Функції (процедури) самостійного структурного підрозділу регіональної ДПА за змістом та послідовністю повинні відповідати закріпленим за ним функціям (процедурам).
Положення про несамостійний структурний підрозділ (відділ, сектор) містить конкретний і достатній для виконання покладених на підрозділ завдань перелік функцій із тих, що закріплені за самостійним структурним підрозділом регіональної ДПА.
2.2.12. Положення про структурний підрозділ регіональної ДПА повинно включати такі розділи:
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
2. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ І ФУНКЦІЇ
3. КЕРІВНИЦТВО
4. ПРАВА КЕРІВНИКА СТРУКТУРНОГО ПІДРОЗДІЛУ
5. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КЕРІВНИКА СТРУКТУРНОГО
ПІДРОЗДІЛУ
6. ВЗАЄМОВІДНОСИНИ
2.2.13. Зміни та доповнення до затвердженого положення про структурний підрозділ регіональної ДПА вносяться в установленому порядку.
У випадку коли новопризначений керівник самостійного структурного підрозділу згоден працювати на підставі чинного положення про структурний підрозділ, він ознайомлюється з ним під підпис.
2.2.14. Посадові інструкції заступникам керівників самостійних структурних підрозділів, заступникам керівників підрозділів, що входять до їх складу, іншим працівникам структурних підрозділів регіональної ДПА розробляються їх безпосередніми керівниками з метою чіткого визначення вимог, що ставляться до певної посадової особи; раціонального розподілу обов’язків між працівниками структурного підрозділу відповідно до закріплених за підрозділом функцій та визначення взаємозаміни; наділення працівників необхідними правами; підвищення відповідальності працівників за доручену ділянку роботи.
Посадові інструкції погоджуються з керівником самостійного структурного підрозділу та затверджуються керівництвом регіональної ДПА згідно з розподілом обов’язків.
Працівник ознайомлюється з посадовою інструкцією під підпис одночасно з її затвердженням.
2.3. Консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи
2.3.1. Колегія регіональної ДПА (далі – колегія) є постійним консультативно-дорадчим органом і створюється для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції регіональної ДПА, обговорення найважливіших напрямів її діяльності.
Діяльність колегії визначається Типовим положенням про колегію державної податкової адміністрації в АР Крим, областях, мм. Києві та Севастополі та Типовим порядком організації проведення засідань колегії державної податкової адміністрації в АР Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, затвердженими наказом ДПА України від 10.05.06 №263 із змінами та доповненнями.
До складу колегії входять голова регіональної ДПА (голова колегії), перші заступники (заступники) голови регіональної ДПА (за посадою), посадові особи органів державної податкової служби, представники територіальних органів центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій тощо (за згодою).
За поданням голови регіональної ДПА склад колегії затверджується наказом ДПА України.