Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Лист ДПА України від 18.07.06 N 3877/Р/17-0415 "Щодо застосування норм податкового законодавства фізичними особами - суб'єктами спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності"

опубліковано 11 лютого 2008 о 00:00

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 18.07.2006 р. N 3877/Р/17-0415

Щодо застосування норм податкового законодавства фізичними особами - суб'єктами спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності

(Витяг)

Державна податкова адміністрація України розглянула... запит... щодо застосування норм податкового законодавства фізичними особами - суб'єктами спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, й повідомляє.

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності регулюється Указом Президента України від 03.07.98 р. N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" в редакції Указу Президента України від 28.06.99 р. N 746/99 (далі - Указ), згідно з яким суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів від здійснення підприємницької діяльності за єдиним податком шляхом отримання Свідоцтва про сплату єдиного податку при обов'язковому додержанні відповідних умов, зазначених у ст. 1 Указу, зокрема: обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за календарний рік не перевищує 500 тис. грн.

Пунктом 6 зазначеного Указу встановлено, що суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником цілого ряду податків і зборів (обов'язкових платежів), зокрема податку на додану вартість.

Разом з тим п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2000 року N 507 "Про роз'яснення Указу Президента України від 3 липня 1998 року N 727" суб'єктам малого підприємництва - фізичним особам надано право вибору щодо реєстрації їх платниками податку на додану вартість.

Тобто платник єдиного податку - СГД - фізична особа самостійно визначає доцільність реєстрації платником ПДВ. У разі коли така особа приймає рішення бути платником ПДВ, на неї після її реєстрації платником ПДВ поширюється дія Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон).

Зокрема, п. 11.42 ст. 11 Закону встановлено, що якщо фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності одночасно зареєстрована платником податку на додану вартість і є платником єдиного податку за спрощеною системою оподаткування, обліку та звітності, на неї поширюється порядок нарахування та сплати податку на додану вартість відповідно до цього Закону.

Юридичні та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які є платниками єдиного податку за спрощеною системою оподаткування, обліку та звітності та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, не мають права на нарахування податку, податковий кредит та складання податкових накладних, а також на отримання бюджетного відшкодування.

Що стосується визначення виручки для платників єдиного податку - СГД - фізичних осіб, то названим Указом (абзац 5 ст. 1) встановлено, що виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).

Тобто визначення обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) для всіх платників єдиного податку - фізичних осіб є однаковим, при цьому виділяти суми ПДВ з фактично отриманих сум немає потреби.

Заступник Голови

Л. В. Ходос