Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Лист ДПА України від 11.11.09 № 5463/М/15-0414 про питання щодо патентування

опубліковано 23 грудня 2009 о 00:00

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

11.11.2009 № 5463/М/15-0414

ПП Мідько В.В.

вул. Васяніна, 2 кв. 146

м. Хмельницький, 29009

Державна податкова адміністрація у Хмельницькій області

Про питання патентування

Державна податкова адміністрація України розглянула лист приватного підприємця В.В.Мідько б/н щодо надання роз‘яснення з питання необхідності придбання торгового патенту на реалізацію продукції ТМ „Наша Ряба” і повідомляє наступне.

Законом України від 23.03.96 № 98/96-ВР „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” (зі змінами і доповненнями) (далі – Закон № 98/96-ВР) визначено порядок придбання торгового патенту на здійснення торговельної діяльності.

Під торговельною діяльністю у цьому Законі слід розуміти роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.

Частиною шостою ст. 3 Закону № 98/96-ВР визначено перелік товарів вітчизняного виробництва, торговельну діяльність якими суб‘єкти підприємницької діяльності здійснюють без придбання торгового патенту. До цього переліку включено домашню птицю.

Наказ Мінстату України від 14.01.94 № 12, яким затверджено Номенклатуру товарів народного споживання (далі - номенклатура), втратив чинність згідно наказу Державного комітету статистики України від 20 грудня 2007 року N 463.

Відповідно до зазначеної номенклатури, якою керувались податкові органи при патентуванні торговельної діяльності в частині визначення такого товару як домашня птиця, до домашньої птиці було віднесено: м‘ясо і субпродукти харчові домашньої птиці (свіжі, охолоджені або морожені); тушки курчат, курей і півнів (включаючи бройлерів), індиків, качок, гусей і цесарок – обскубані, потрошені і напівпотрошені, не розібрані на частини, частини тушок і субпродукти домашньої птиці.

Водночас, поряд з діючою номенклатурою у період з 30.12.97 по 20.12.07 одночасно працювало дві різні норми, оскільки згідно з Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016-97 (далі - ДК 016-97), затвердженого наказом Держстандарту України від 30.12.97 № 822, продукція птахівництва включає птицю свійську (01.24.1), під якою розуміють виключно такі види: кури, гуси, качки, індики, цесарки, перепілки, що розводять для одержання м’яса, яєць, печінки, пір’я чи пуху.

Згідно з ДК 016-97 м'ясо та їстівні субпродукти свійської птиці, свіжі, охолоджені або морожені є продукцією забою свійської птиці, що виступає як самостійний вид продукції (15.12) та не є складовою продукції птахівництва (01.24).

Тобто, продукція птахівництва відрізняється від продукції переробки (забою свійської птиці) перш за все своїми споживчими якостями і тому ці два види продукції не можуть одночасно розглядатись як домашня (свійська) птиця у розумінні Закону № 98/96-ВР.

Згідно із класифікацією товарів УКТЗЕД, наведеною у додатку до Закону України від 05.04.01 № 2371-ІІІ „Про Митний тариф України” (у редакції Закону України від 31.05.07 № 1109-V) здійснено розподіл товарів за групами.

Зазначеною класифікацією свійська птиця та м‘ясо і субпродукти харчові свійської птиці також відносяться до різних товарних груп.

Так, у розділі І „Живі тварини; Продукти тваринного походження” вказаного додатку свійська птиця, тобто кури свійські, качки, гуси, індики та цесарки живі (код 0105) віднесена до групи 01 „Живі тварини”.

Разом з тим, м'ясо та їстівні субпродукти свійської птиці, зазначеної в товарній позиції 0105, свіжі, охолоджені або морожені віднесено до іншої товарної групи - 02 „М‘ясо та їстівні субпродукти”.

Таким чином, продукцію забою свійської птиці, зокрема, м'ясо та їстівні субпродукти свійської птиці, свіжі, охолоджені або морожені, не включено до переліку товарів вітчизняного виробництва, торговельну діяльність якими суб‘єкти підприємницької діяльності здійснюють без придбання торгового патенту.

Враховуючи наведене, для здійснення торгівельної діяльності продукцією забою свійської птиці (м'ясом та їстівними субпродуктами свійської птиці, свіжими, охолодженими або мороженими) необхідно придбавати торговий патент на загальних підставах.

Заступник Голови О.М.Любченко