Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Наказ від 01.07.2002 N 301 "Про затвердження Порядку передачі банками інформації про відкриття (закриття) власних кореспондентських рахунків, закриття та зміну рахунків клієнтів - платників податків і зборів (обов'язкових платежів) до органів державної податкової служби електронними засобами та заповнення розрахункових документів у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету або повернення платежів з бюджету"

опубліковано 01 липня 2002 о 00:00

Про затвердження Порядку передачі банками інформації про відкриття (закриття) власних кореспондентських рахунків, закриття та зміну рахунків клієнтів - платників податків і зборів (обов'язкових платежів) до органів державної податкової служби електронними засобами та заповнення розрахункових документів у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету або повернення платежів з бюджету

(назва із змінами, внесеними згідно з наказами Державної
податкової адміністрації України від 13.03.2003 р. N 114,
від 01.12.2003 р. N 575)

Наказ Державної податкової адміністрації України
від 1 липня 2002 року N 301

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
6 вересня 2002 р. за N 735/7023

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказами Державної податкової адміністрації України
від 13 березня 2003 року N 114,
від 1 грудня 2003 року N 575,
від 28 лютого 2005 року N 87

З метою забезпечення оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів), що надходять до бюджетів та державних цільових фондів, на виконання статей 5 і 12 Закону України "Про систему оподаткування" та у зв'язку з набуттям Державним казначейством України статусу учасника системи електронних платежів Національного банку України НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок передачі банками інформації про відкриття (закриття) власних кореспондентських рахунків, закриття та зміну рахунків клієнтів - платників податків і зборів (обов'язкових платежів) до органів державної податкової служби електронними засобами та заповнення розрахункових документів у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету або повернення платежів з бюджету (далі - Порядок), що додається.

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з наказами Державної
податкової адміністрації України від 13.03.2003 р. N 114,
від 01.12.2003 р. N 575)

2. Начальнику Головного управління обліку та державних реєстрів платників податків (Сердюк Н. П.) подати вказаний Порядок до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.

3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державної податкової адміністрації України від 02.07.98 N 317 "Про затвердження Порядку передачі інформації від установ банків до органів державної податкової служби електронними засобами", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 02.09.98 за N 546/2986.

4. Державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі постійно доводити до відома клієнтів банків - платників податків список кодів видів сплати та інформацію про порядок заповнення поля "Призначення платежу" платіжного доручення.

5. Начальнику управління справами Коваленку В. В. у десятиденний термін після державної реєстрації Порядку забезпечити його тиражування та надсилання до державних податкових адміністрацій в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

6. Начальнику Головного управління громадських зв'язків та масово-роз'яснювальної роботи Сисоєву В. О. після державної реєстрації довести Порядок до відома платників податків.

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Росоловського В. М.

Голова

М. Я. Азаров


ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державної податкової адміністрації України
від 1 липня 2002 р. N 301

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
6 вересня 2002 р. за N 735/7023


ПОРЯДОК
передачі банками інформації про відкриття (закриття) власних кореспондентських рахунків, закриття та зміну рахунків клієнтів - платників податків і зборів (обов'язкових платежів) до органів державної податкової служби електронними засобами та заповнення розрахункових документів у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету або повернення платежів з бюджету

(назва в редакції наказів Державної податкової
адміністрації України від 13.03.2003 р. N 114,
від 01.12.2003 р. N 575)

З метою оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів), що надходять до бюджетів, удосконалення системи обліку юридичних і фізичних осіб, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), забезпечення виконання Закону України від 10 січня 2002 року N 2922-III "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про банки і банківську діяльність", статей 5, 12 Закону України "Про систему оподаткування", статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", Закону України від 21.12.2000 N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" цим Порядком установлюється послідовність дій установ банків при проведенні операцій закриття та зміни рахунків платників податків, платників податків і зборів (обов'язкових платежів) - суб'єктів господарювання (далі - Платників податків), відкриття (закриття) власних кореспондентських рахунків в інших установах банків та платників податків при заповненні розрахункових документів у разі сплати платежів до бюджету.

(преамбула із змінами, внесеними згідно з наказами
Державної податкової адміністрації України від 13.03.2003 р. N 114,
від 01.12.2003 р. N 575)

1. Національний банк України, банки (далі - банки) протягом трьох робочих днів від дня проведення операції закриття рахунків Платників податків та відкриття (закриття) власних кореспондентських рахунків в інших банках (включаючи день відкриття /закриття/), а також у разі зміни, а саме відкриття, закриття рахунків Платників податків, яка передбачена нормативно-правовими актами Національного банку України, подають відомості про це в електронному вигляді засобами електронної пошти Національного банку України (далі - НБУ) на адресу державних податкових адміністрацій (далі - ДПА) в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі з використанням засобів захисту інформації НБУ згідно з додатком 1.

(пункт 1 в редакції наказу Державної податкової
адміністрації України від 01.12.2003 р. N 575)

У разі ліквідації банку повідомлення про закриття рахунків платників податків подає ліквідатор банку.

Якщо ліквідатор банку не має доступу до електронної пошти Національного банку України, то повідомлення про закриття рахунків платників податків подається ним до відповідного органу державної податкової служби згідно з Порядком подання податковим органам Повідомлення про відкриття (закриття) рахунків в установах банків, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 01.08.2001 N 306 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31.10.2001 за N 923/6114 (із змінами та доповненнями).

(пункт 1 доповнено абзацом другим згідно з наказом
Державної податкової адміністрації України від 28.02.2005 р. N 87)

2. За невиконання банками вимог, наведених у пункті 1, до їх керівників та інших посадових осіб застосовуватимуться санкції згідно з чинним законодавством.

3. Адреси електронної пошти ДПА в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі для передання інформації наведено в додатку 3.

4. Платники податків, що перераховують платежі до бюджету, заповнюють поле "Призначення платежу" платіжного документа згідно з вимогами додатка 2.

5. ДПА в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі мають перевіряти інформацію про відкриття (закриття) кореспондентських рахунків банківських установ в інших банках, закриття та зміну рахунків Платників податків, отриману від банків, на відповідність до існуючої інформації у базах даних ДПА та в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.

(пункт 5 із змінами, внесеними згідно з наказом Державної
податкової адміністрації України від 01.12.2003 р. N 575)

6. ДПА в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі постійно доводити до відома платників податків список кодів видів сплати та інформацію про порядок заповнення поля "Призначення платежу" розрахункових документів у разі сплати платежів до бюджету.

7. Відповідальність за зберігання та нерозголошення конфіденційної банківської інформації в обчислювальних мережах ДПА покладається на органи державної податкової служби згідно з чинним законодавством.

8. Захист інформації, яка передається електронною поштою ДПА від ДПА до державних податкових інспекцій (далі - ДПІ), здійснюється засобами захисту інформації Державної податкової адміністрації України.

9. Контроль за виконанням вимог цього Порядку покласти на ДПА в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Заступник начальника Головного
управління обліку та державних
реєстрів платників податків



Н. Г. Калєніченко


Додаток 1
до Порядку передачі банками інформації про відкриття (закриття) власних кореспондентських рахунків, закриття та зміну рахунків клієнтів - Платників податків до органів державної податкової служби електронними засобами та заповнення розрахункових документів у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету або повернення платежів з бюджету


Опис структури файлів

I. Опис структури файлів для формування інформації про відкриття (закриття) рахунків в установах банків.

1. Найменування файлів формуються згідно з додатком 3.

2. Функціональний підтип файла - F.

3. Файли формуються банком, який веде рахунки клієнтів.

4. Файл складається з інформаційних рядків, структура яких наведена в таблиці 1.1:

Таблиця 1.1

Структура інформаційного рядка файла

N з/п

Найменування реквізиту

Тип

Довжина

Позиції

1

Код банку, в якому ведеться рахунок

N

9

1 - 9

2

Ідентифікаційний код клієнта згідно з Державним реєстром, тип якого визначений у реквізиті 3

c

14

10 - 23

3

Тип Державного реєстру:
1 - ЄДРПОУ
2 - Державний реєстр фізичних осіб (ДРФО)
3 - Тимчасовий реєстр ДПА (ТРДПАУ)

N

1

24 - 24

4

Тип операції: 3 - закрито рахунок, 5 - зміна рахунку (закрито рахунок не за ініціативою клієнта), 6 - зміна рахунку (відкрито рахунок не за ініціативою клієнта)

N

1

25 - 25

5

Дата операції

D

6

26 - 31

6

Рахунок клієнта

N

14

32 - 45

7

Ознака основного рахунку: не використовується

N

1

46 - 46

8

Валюта рахунку

N

3

47 - 49

9

Резидентність клієнта: 1 - резидент, 2 - нерезидент

N

1

50 - 50

10

Скорочена назва клієнта згідно із свідоцтвом про державну реєстрацію

C

38

51 - 88

11

Код області, в якій зареєстрований клієнт як платник податків

N

2

89 - 90

12

Номер ДПА

N

2

91 - 92

13

Порядковий номер інформаційного рядка

N

6

93 - 98

14

CRLF

B

2

99 - 100


5. Правила заповнення реквізитів та їх формати відповідають таким документам: Опису інтерфейсу між системою автоматизації банку (САБ) та системою електронних платежів (СЕП) НБУ та Опису інтерфейсу між системою автоматизації банку (САБ) та електронним реєстром власників рахунків.

6. Заповнення реквізитів, що не використовуються, при прийманні органами державної податкової служби файла @F не перевіряється.

II. Опис структури файлів для формування інформації про відкриття (закриття) кореспондентських рахунків в установах банків.

1. Найменування файлів формуються згідно з додатком 3.

2. Функціональний підтип файла - K.

3. Файли формуються банком, який відкриває або закриває власний коррахунок.

4. Файл складається з інформаційних рядків, структура яких наведена в табл. 1.2.

Таблиця 1.2

Структура інформаційного рядка файла

N
з/п

Найменування реквізиту

Тип

Довжина

Позиції

1

Код банку, у якому ведеться рахунок

C

40

1 - 40

2

Назва банку-кореспондента

C

70

41 - 110

3

Тип операції: 1 - відкрито рахунок, 3 - закрито рахунок

N

1

111 - 111

4

Дата операції

D

6

112 - 117

5

Кореспондентський рахунок

C

40

118 - 157

6

Валюта рахунку

N

3

158 - 160

7

Резидентність банку, у якому ведеться коррахунок: 1 - резидент, 2 - нерезидент

N

1

161 - 161

8

Код країни банку-нерезидента

C

3

162 - 164

9

Номер ДПА, у якій зареєстрований банк - власник коррахунку як платник податків

N

2

165 - 166

10

Код за ЄДРПОУ банку - власника коррахунку

N

8

167 - 174

11

Порядковий номер інформаційного рядка

N

6

175 - 180

12

CRLF

B

2

181 - 182


5. У разі відкриття (закриття) кореспондентських рахунків у банках-нерезидентах в інформаційному рядку файла зазначається назва банку-нерезидента латинськими літерами або українською мовою (кирилицею) та SWIFT код (Reuters код тощо) банку-нерезидента, у якому ведеться кореспондентський рахунок.

6. Для надання банкам інформації про прийняття або неприйняття відповідного файла ДПА формують файли-квитанції I для кожного файла типу K. Файли повідомлення типу K та файли - квитанції I формуються згідно з правилами формування файлів, визначеними додатком 3.

(додаток 1 із змінами, внесеними згідно з наказами
Державної податкової адміністрації України від 01.12.2003 р. N 575,
від 28.02.2005 р. N 87)

Заступник начальника Головного
управління обліку та державних
реєстрів платників податків



Н. Г. Калєніченко


Додаток 2
до Порядку передачі банками інформації про відкриття (закриття) власних кореспондентських рахунків, закриття та зміну рахунків клієнтів - Платників податків до органів державної податкової служби електронними засобами та заповнення розрахункових документів у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету або повернення платежів з бюджету


ПАМ'ЯТКА ПРО ПОРЯДОК ЗАПОВНЕННЯ РОЗРАХУНКОВИХ ДОКУМЕНТІВ У РАЗІ СПЛАТИ (СТЯГНЕННЯ) ПЛАТЕЖІВ ДО БЮДЖЕТУ АБО ПОВЕРНЕННЯ ПЛАТЕЖІВ З БЮДЖЕТУ

1. Поле "Призначення платежу" слід заповнювати таким чином:

поле N 1:

друкується службовий код (знак) "*" (ознака бюджетного платежу);

поле N 2:

друкується розділовий знак ";";

друкується код виду сплати (формат ссс - тризначне число);

поле N 3:

друкується розділовий знак ";";

у разі здійснення сплати за третіх осіб друкується ідентифікаційний код (номер) платника, за якого здійснюється така сплата, в іншому випадку проставляється знак пробілу:

а) ідентифікаційний код клієнта за ЄДРПОУ (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8);

б) номер за Державним реєстром фізичних осіб (ДРФО) (завжди має 10 цифр);

в) номер згідно з Тимчасовим реєстром ДПА (завжди має 9 цифр);

поле N 4:

друкується розділовий знак ";";

друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі (за винятком інформації про надходження коштів від оренди державного майна). Кількість знаків, ураховуючи зазначені вище поля і розділові знаки, обмежена довжиною поля "Призначення платежу" електронного розрахункового документа Системи електронних платежів НБУ, при цьому використання символу ";" не допускається;

у разі сплати бюджетного платежу в іноземній валюті обов'язково вказується код класифікації доходів бюджету бюджетної класифікації.

У разі проведення повернення (відшкодування) або перерахування коштів з одного бюджетного рахунку на інший за висновками органів державної податкової служби поля N 5 та N 6 заповнюються таким чином:

поле N 5:

друкується розділовий знак ";";

друкується дата реєстрації в ДПІ висновку, на підставі якого здійснюється відшкодування (повернення, перерахування на інший бюджетний рахунок) коштів (формат - ДД.ММ.РРРР), платником податків поле N 5 не заповнюється;

поле N 6:

друкується розділовий знак ";";

друкується номер реєстрації в ДПІ документа, на підставі якого здійснюється відшкодування (повернення, перерахування на інший бюджетний рахунок) коштів, платником податків поле N 6 не заповнюється.

У разі сплати коштів за оренду державного майна платник (орендар) в обов'язковому порядку в полі N 4 друкує реквізити таким чином: код доходів державного бюджету, код за ЄДРПОУ орендодавця, код за ЄДРПОУ орендаря - юридичної особи або номер за ДРФО орендаря - фізичної особи - підприємця, номер договору оренди, дата укладання договору оренди, код за ЄДРПОУ органу приватизації, вид орендної плати. Реквізити відділяються один від одного символом "*", дата зазначається у форматі "ДД/ММ/РР", де ДД - день місяця, ММ - місяць року, РР - дві останні цифри року. Пропуск реквізитів не допускається. Код за ЄДРПОУ органу приватизації заповнюється згідно з переліком, затвердженим та оприлюдненим Фондом державного майна України. Код за ЄДРПОУ доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8, а номер за ДРФО завжди має 10 цифр.

поле N 7:

друкується розділовий знак ";";

резервне поле. Заповнюється платниками податків та/або органами Державного казначейства (державної податкової служби) у разі здійснення розрахунків згідно з окремими рішеннями Кабінету Міністрів України тощо. Зазвичай не заповнюється.

2. Приклади заповнення поля "Призначення платежу" в розрахунковому документі:

а) сплата суми податкового зобов'язання (штрафної санкції) або податкового боргу з ПДВ:

1 - службовий код ("*");

2 - код виду сплати ("101" - сплата суми податкового зобов'язання (штрафної санкції) або податкового боргу);

3 - ідентифікаційний код (номер) платника, за якого здійснюється сплата (не заповнюється - платник сплачує платіж особисто);

4 - друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу;

5 - не заповнюється;

6 - не заповнюється;

7 - не заповнюється.

б) сплата банком "Унікс" суми податкового зобов'язання (штрафної санкції) або податкового боргу з податку на прибуток за підприємство "Прилад", яке має код 30110239:

1 - службовий код ("*");

2 - код виду сплати ("101" - сплата суми податкового зобов'язання (штрафної санкції) або податкового боргу);

3 - ідентифікаційний код (номер) платника, за якого здійснюється сплата ("30110239" - підприємство "Прилад", яке має код 30110239);

4 - друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу;

5 - не заповнюється;

6 - не заповнюється;

7 - не заповнюється.

в) повернення коштів (надміру сплаченої суми) платнику податків органами Державного казначейства за платіжними дорученнями, виписаними на підставі висновків органів державної податкової служби.

Приклад заповнення поля "Призначення платежу" у разі повернення платнику коштів, сплачених за податком на прибуток. Платіжне доручення виписується на підставі висновку N 254 від 10.05.2002:

1 - службовий код ("*");

2 - код виду сплати ("107" - повернення зайво сплачених коштів);

3 - не заповнюється;

4 - друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу;

5 - дата реєстрації висновку ("10.05.2002");

6 - реєстраційний номер висновку ("254");

7 - не заповнюється.

г) перерахування коштів (надміру сплаченої суми) з одного бюджетного рахунку на інший органами Державного казначейства за платіжними дорученнями, виписаними на підставі висновків органів державної податкової служби.

Приклад заповнення поля "Призначення платежу" у разі перерахування коштів, сплачених за податком на прибуток, у рахунок сплати акцизного збору. Платіжне доручення виписується на підставі висновку N 623 від 10.05.2002:

1 - службовий код ("*");

2 - код виду сплати ("108" - перерахування коштів з одного бюджетного рахунку на інший);

3 - не заповнюється;

4 - друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу;

5 - дата реєстрації висновку ("10.05.2002");

6 - реєстраційний номер висновку ("623");

7 - не заповнюється.

ґ) відшкодування ПДВ за висновками органів державної податкової служби.

Приклад заповнення поля "Призначення платежу" у разі відшкодування ПДВ згідно з висновком N 125 від 19.04.2002:

1 - службовий код ("*");

2 - код виду сплати ("110" - відшкодування ПДВ на рахунок платника);

3 - не заповнюється;

4 - друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу;

5 - дата реєстрації висновку ("19.04.2002");

6 - реєстраційний номер висновку ("125");

7 - не заповнюється.

д) погашення податкового боргу з ПДВ згідно з процедурою, передбаченою Порядком проведення розрахунків щодо відшкодування сум податку на додану вартість у частині, що належить зарахуванню на поточний рахунок платника податку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 N 1270:

1 - службовий код ("*");

2 - код виду сплати ("101" - сплата податкового зобов'язання (штрафної санкції) або податкового боргу);

3 - не заповнюється;

4 - друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу;

5 - не заповнюється;

6 - не заповнюється;

7 - заповнюється номер постанови КМУ, яка встановлює спеціальний режим погашення податкового боргу;

е) сплата платежу (без ПДВ) до бюджету за оренду державного майна за договором оренди, укладеним між державним підприємством (установою, організацією) та господарським товариством (фізичною особою - підприємцем) за погодженням з органом приватизації (для кодів доходів державного бюджету 220800200, 220800300).

Приклад заповнення поля N 4 "Призначення платежу":

*22080200*00000000*11111111*N 150*07.07.2004.*22222222*1*
*22080300*00000000*11111111*N 150*07.07.2004.*22222222*1*
*22080200*00000000*3333333333*N 150*07.07.2004.*22222222*1*
*22080300*00000000*3333333333*N 150*07.07.2004.*22222222*1*

|_|_|_|____________________________________________________________________________|_|_|_|

1 2 3 4

5 6 7


22080200, 22080300 - коди доходів державного бюджету;

00000000 - код за ЄДРПОУ орендодавця;

11111111 - код за ЄДРПОУ орендаря - юридичної особи, 3333333333 - номер за ДРФО орендаря - фізичної особи - підприємця;

N 150 - номер договору оренди;

07.07.2004. - дата укладання договору оренди;

22222222 - код за ЄДРПОУ органу приватизації;

1 - орендна плата (види орендної плати: 1 - орендна плата, 2 - пеня, 3 - авансовий платіж, завдаток);

є) сплата платежу (без ПДВ) до бюджету за оренду державного майна за договором оренди, укладеним між органами приватизації та господарським товариством (фізичною особою - підприємцем).

Приклад заповнення поля N 4 "Призначення платежу":

*22080100*11111111*N 150*07.07.04.*22222222*1*
*22080200*11111111*N 150*07.07.04.*22222222*1*
*22080300*11111111*N 150*07.07.04.*22222222*1*
*22080100*3333333333*N 150*07.07.04.*22222222*1*
*22080200*3333333333*N 150*07.07.04.*22222222*1*
*22080300*3333333333*N 150*07.07.04.*22222222*1*

_|__|__|_____________________________________________________________________|__|__|__|

1 2 3 4

5 6 7


22080100, 22080100, 22080100 - коди доходів державного бюджету;

11111111 - код за ЄДРПОУ орендаря, 3333333333 - номер за ДРФО орендаря - фізичної особи - підприємця;

N 150 - номер договору оренди;

07.07.2004. - дата укладання договору оренди;

22222222 - код за ЄДРПОУ органу приватизації;

1 - орендна плата (види орендної плати: 1 - орендна плата, 2 - пеня, 3 - авансовий платіж, завдаток).

3. У разі сплати бюджетного платежу готівкою за квитанцією при формуванні відповідного розрахункового документа установою банку, що приймає квитанцію, поле "призначення платежу" заповнюється наступним чином.

Приклад заповнення поля "Призначення платежу" у разі сплати фізичною особою з ідентифікаційним номером 1234567890 плати за землю готівкою за квитанцією:

1 - службовий код ("*");

2 - код виду сплати ("101"- сплата податкового зобов'язання (штрафної санкції) або податкового боргу) - з графи "код виду платежу" квитанції;

3 - ідентифікаційний номер платника, щодо платежу якого формується розрахунковий документ, - з графи "ідентифікаційний номер" квитанції;

4 - друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу - з графи "призначення платежу" квитанції;

5 - не заповнюється;

6 - не заповнюється;

7 - не заповнюється.

4. Сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим розрахунковим документом.

5. У разі заповнення поля "Призначення платежу" з порушенням вимог, визначених у даній пам'ятці, розрахунковий документ приймається до виконання. При цьому вважається, що платник податків сплачує податкове зобов'язання (штрафну санкцію) або податковий борг (код виду сплати 101).

6. У разі виникнення будь-яких питань за довідками слід звертатися до податкового органу за місцем реєстрації.

7. Список кодів видів сплати, які вказуються в полі "Призначення платежу", наведено в таблиці 2.1.

Таблиця 2.1.

Список кодів видів сплати

Код сплати

Вид сплати

101

Сплата суми податкового зобов'язання (штрафної санкції) або податкового боргу*

106

Сплата пені*

107

Повернення зайво сплачених коштів

108

Перерахування коштів з одного бюджетного рахунку на інший

109

Оплата податкового векселя*

110

Відшкодування ПДВ на рахунок платника

111

Відшкодування процентів за бюджетною заборгованістю

116

Сплата процентів за користування податковим кредитом*

117

Погашення податкового боргу за рахунок продажу активів підприємства-банкрута

118

Погашення податкового боргу за рахунок продажу активів платника, що перебувають в податковій заставі

119

Погашення податкового боргу за рахунок продажу активів платника за рішенням суду

120

Погашення податкового боргу за рахунок ПДВ, відшкодованого на рахунок кредитора

121

Сплата адміністративного штрафу*

122

Стягнення податкового боргу за податковим зобов'язанням (штрафною санкцією)

123

Стягнення пені

124

Стягнення несплачених процентів за користування податковим кредитом


____________
* Використовуються при заповненні розрахункових документів платниками податків.

Начальник Головного управління
інформатизації та обліку


М. І. Семирга


(додаток 2 в редакції наказу Державної
податкової адміністрації України від 13.03.2003 р. N 114,
із змінами, внесеними згідно з наказами Державної
податкової адміністрації України від 01.12.2003 р. N 575,
від 28.02.2005 р. N 87)

Додаток 3
до Порядку передачі банками інформації про закриття рахунків клієнтів - платників податків і зборів (обов'язкових платежів) до органів державної податкової служби електронними засобами та заповнення платниками податків розрахункових документів у разі сплати платежів до бюджету


ПОЯСНЕННЯ ТА КОМЕНТАРІ ДО ДОДАТКІВ 1 - 2

1. Найменування файлів мають таку структуру:

@FORxxMD.nnn,

де:

@ - ознака приналежності файла до файлів звітності, що надаються у податкову адміністрацію,

F - функціональний підтип файла;

O - літера, що визначає ДПА, до якої надсилається файл;

Rxx - ідентифікатор банківської установи;

MD - дата формування файла (місяць, день в 36-знаковій системі числення);

nnn - порядковий номер файла протягом дня. Нумерація в 36-знаковій системі числення.

Таблиця 3.1

Таблиця для визначення літери O - ДПА одержувача файла та адреси електронної пошти ДПА в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі:

Регіон

Електронна адреса державної податкової адміністрації

Літера O

Вінницька обл.

DPABNK@UAP0

A

Волинська обл.

DPABNK@UBP0

B

Дніпропетровська обл.

DPABNK@UCP0

C

Донецька обл.

DPABNK@UDP0

D

Житомирська обл.

DPABNK@UEP0

E

Закарпатська обл.

DPABNK@UFP0

F

Запорізька обл.

DPABNK@UGP0

G

Івано-Франківська обл.

DPABNK@UHP0

H

м. Київ

DPABNK@UIP0

I

Київська обл.

DPABNK@UJP0

J

Кіровоградська обл.

DPABNK@UKP0

K

Крим

DPABNK@ULP0

L

Луганська обл.

DPABNK@UMP0

M

Львівська обл.

DPABNK@UNP0

N

Миколаївська обл.

DPABNK@UOP0

O

Одеська обл.

DPABNK@UPP0

P

Полтавська обл.

DPABNK@UQP0

Q

Рівненська обл.

DPABNK@URP0

R

Сумська обл.

DPABNK@USP0

S

Тернопільська обл.

DPABNK@UTP0

T

Харківська обл.

DPABNK@UUP0

U

Херсонська обл.

DPABNK@UVP0

V

Хмельницька обл.

DPABNK@UWP0

W

Черкаська обл.

DPABNK@UXP0

X

Чернігівська обл.

DPABNK@UYP0

Y

Чернівецька обл.

DPABNK@UZP0

Z

м. Севастополь

DPABNK@U9P0

9


2. Файли F надсилаються до ДПА за місцем розташування банківської установи.

Всі файли мають однотипну структуру і складаються з:

службового рядка;

рядка-заголовка;

інформаційних рядків.

Всі рядки (службовий, рядок-заголовок та всі інформаційні) закінчуються символами "повернення каретки/переведення рядка" - CRLF.

Службовий рядок призначений для підвищення інформаційної безпеки. Його довжина 100 байтів (разом з CRLF 102 байти). Службовий рядок заповнюється пропусками та CRLF.

Структура рядка-заголовка файла F наведена в таблиці 3.2.

Таблиця 3.2

Структура рядка-заголовка файла F

N з/п

Найменування реквізиту

Тип

Довжина

Позиції

1

Найменування файла

C

12

1 - 12

2

Дата та час створення файла

D

10

13 - 22

3

Кількість інформаційних рядків у файлі

N

6

23 - 28

4

ЕЦП файла

C

64

29 - 92

5

Ідентифікатор ключа ЕЦП

C

6

93 - 98

6

Резерв

C

32

99 - 130

7

ЕЦП рядка у заголовку

C

64

131 - 194

8

CRLF

B

2

195 - 196


Структури інформаційних рядків наведена у додатку 1.

Для надання комерційним банкам інформації про прийняття або неприйняття відповідного файла ДПА формують файли-квитанції для кожного файла типу F. Ім'я файла-квитанції формується з імені прийнятого чи відбракованого файла за такими правилами:

1-й, 4 - 12-й символи збігаються з іменем файла, для якого ця квитанція формується;

2 символ - I (велика латинська);

3 символ - другий символ імені файла (тобто тип файла).

Загальні правила формування структури файлів-квитанцій збігаються з правилами, які прийняті для відповідних файлів, тобто обов'язковими є службовий рядок, рядок-заголовок, і можуть бути присутні інформаційні рядки.

Структура рядка-заголовка файлів-квитанцій I наведена у таблиці 3.3.

Таблиця 3.3

Структура рядка-заголовка файлів I

N з/п

Найменування реквізиту

Тип

Довжина

Позиції

1

Найменування файла I

C

12

1 - 12

2

Дата та час створення файла I

D

10

13 - 22

3

Кількість інформаційних рядків у файлі I

N

6

23 - 28

4

ЕЦП файла

C

64

29 - 92

5

Ідентифікатор ключа ЕЦП

C

6

93 - 98

6

Резерв

C

32

99 - 130

7

Найменування файла, що квитується

C

12

131 - 142

8

Дата та час створення файла, що квитується

D

10

143 - 152

9

Кількість інформаційних рядків у файлі, що квитується

N

6

153 - 158

10

ЕЦП файла, що квитується

C

64

159 - 222

11

Ідентифікатор ключа ЕЦП файла, що квитується

C

6

223 - 228

12

Резерв

C

32

229 - 260

13

Код помилки за файлом, що квитується

C

4

261 - 264

14

ЕЦП рядка заголовка

C

64

265 - 328

15

CRLF

B

2

329 - 330


Найменування файлів F повинні бути унікальними. У разі отримання ДПА файла з іменем, що вже було у файлі, який ДПА раніше отримала, такий файл не приймається. У цьому разі формується файл-квитанція з кодом помилки 2102.

Якщо файл, що квитується, має структурні помилки в рядку заголовка чи в інформаційних рядках, то інформація з цього файла не приймається, файл бракується у цілому з кодом помилки 2103 - "порушена загальна структура файла".

Якщо файл, що квитується, має помилки в окремих інформаційних рядках, то вся інформація з цього файла також не приймається у ДПА, файл бракується в цілому з загальним кодом помилки 2101 - "при перевірці файла виявлені помилки змісту в інформаційних рядках". Коли існують помилки змісту в окремих інформаційних рядках, то у файлі-квитанції повинні бути присутніми інформаційні рядки з відповідним кодом помилки для кожного інформаційного рядка, що відбраковується.

Структура інформаційного рядка файла-квитанції I наведена у таблиці 3.4.

Таблиця 3.4

Структура інформаційного рядка файлів I

N з/п

Найменування реквізиту

Тип

Довжина

Позиції

1

Порядковий номер інформаційного рядка у файлі, що квитується

N

6

1 - 6

2

Код помилки за інформаційним рядком у файлі, що квитується

C

4

7 - 10

3

CRLF

B

2

11 - 12


Файл-квитанція підтверджує успішне прийняття файла в ДПА у тому і тільки в тому разі, якщо:

інформаційні рядки у файлі I відсутні;

код помилки за файлом, що квитується, дорівнює 0000.

3. Інформація щодо платників податків, які відповідно до чинного законодавства на сьогодні не мають кодів ЄДРПОУ (наприклад, постійні представництва нерезидентів, учасники договорів про спільну діяльність на території України без створення юридичної особи), подається з реєстраційним (обліковим) номером з Тимчасового реєстру ДПА. Вказані платники податків реєструються згідно з Порядком присвоєння реєстраційних (облікових) номерів платників податків, затвердженим наказом ДПА України від 03.08.98 N 380 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.09.98 за N 540/2980.

Після отримання такими суб'єктами кодів ЄДРПОУ їх параметри вилучаються з Тимчасового реєстру та інформація про них як клієнтів банків передається до органів державної податкової служби у встановленому порядку.

4. Технологія накладення та перевірки електронного цифрового підпису та терміни впровадження будуть визначені окремо Державною податковою адміністрацією України за погодженням з Національним банком України. До впровадження ЕЦП реквізити "ЕЦП" та "Ідентифікатор ЕЦП" не перевіряються.

Заступник начальника Головного
управління обліку та державних
реєстрів платників податків



Н. Г. Калєніченко