Державна податкова адміністрація України
Наказ від 19 вересня 2003 № 440
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
9 жовтня 2003 р. за № 915/8236
Про затвердження форми Звіту про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт, та Порядку складання вказаного Звіту
(ВИТЯГ)
Відповідно до підпункту 9.10.2 пункту 9.10 статті 9 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” та керуючись статтею 8 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити форму Звіту про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт, та Порядок складання Звіту про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт (додаються).
<…>
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Державної податкової адміністрації України 19 вересня 2003 року № 440 ЗАРЕЄСТРОВАНО в Міністерстві юстиції України 9 жовтня 2003 року за № 915/8236 |
Порядок
складання Звіту про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт
1. Порядок надання коштів на відрядження регулюється підпунктом 5.4.8 пункту 5.4 статті 5 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 року № 663 “Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон”(із змінами і доповненнями), наказом Міністерства фінансів України від 13 березня 1998 року № 59 “Про затвердження Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31 березня 1998 року за № 218/2658”(із змінами і доповненнями).
Порядок видачі коштів під звіт регулюється постановою Правління Національного банку України від 19 лютого 2001 року № 72 “Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні”, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 15 березня 2001 року за № 237/5428 (із змінами і доповненнями).
2. Звіт про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт, надається до закінчення третього банківського дня, наступного за днем, у якому платник податку завершує таке відрядження або завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок податкового агента платника податку, що надав кошти під звіт.
За наявності надміру витрачених коштів їх сума повертається платником податку в касу або зараховується на банківський рахунок податкового агента платника податку, що їх надав, до або під час подання зазначеного звіту.
3. Якщо платник податку повертає суму надміру витрачених коштів пізніше граничного терміну (до закінчення третього банківського дня, наступного за днем, у якому платник податку завершує відрядження або завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок податкового агента платника податку, що надав кошти під звіт), але не пізніше звітного місяця, на який припадає останній день такого граничного терміну, то особа, що надала такі суми, нараховує штраф у розмірі 15 відсотків суми таких надміру витрачених коштів.
Якщо платник податку не повертає суму надміру витрачених коштів протягом звітного місяця, на який припадає граничний термін (до закінчення третього банківського дня, наступного за днем, у якому платник податку завершує відрядження або завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок податкового агента платника податку, що надав кошти під звіт), то така сума підлягає оподаткуванню (відповідно пункту 7.1 статті 7 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб”) за рахунок будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) платника податку та нарахуванню штрафу у розмірі 15 відсотків суми таких надміру витрачених коштів.
Якщо у майбутніх податкових періодах платник податку повертає суму надміру витрачених коштів або вона стягується з такого платника податку за рішенням суду, перерахунок податкових зобов’язань такого платника податку не здійснюється, а сума штрафу не відшкодовується.
4. Штраф та оподаткована сума стягуються за рахунок будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) платника податку за відповідний місяць, а при недостатності суми такого доходу – за рахунок оподатковуваних доходів наступних звітних місяців, до повної сплати нарахованих сум.
5. Якщо платник податку припиняє трудові або цивільно-правові відносини з особою, що надала такі кошти, то нараховані суми утримуються за рахунок останньої виплати оподатковуваного доходу під час проведення остаточного розрахунку, а при недостатності суми такого доходу непогашена частина податку включається до складу податкового зобов’язання платника податку за наслідками звітного податкового року.
Якщо повне утримання такої суми податку є неможливим внаслідок смерті платника податку або визнання його за рішенням суду безвісно відсутнім або померлим, то така сума утримується при нарахуванні доходу за останній для такого платника податку податковий період, а в непогашеній частині визнається безнадійною до сплати.
6. Звіт про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт, складається фізичними особами, що отримали такі кошти на підприємствах всіх організаційно-правових форм або у фізичних осіб, що є суб’єктами підприємницької діяльності.
Фізична особа, що отримала такі кошти, заповнює всі графи Звіту, крім:
“Звіт перевірено”, “Залишок внесений (перевитрата видана) у сумі за касовим ордером”, бухгалтерських проводок, розрахунку штрафу та суми утриманого податку за несвоєчасно повернуті витрачені кошти на відрядження або під звіт, які заповнюються особою, що надала такі кошти;
доцільності проведених витрат та “Звіт затверджено”, які підписуються керівником (податковим агентом).
Директор Департаменту методології | В.Ф.Піхоцький |
Звіт про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт