Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Наказ ДПА України від 12.12.06 № 771 "Про затвердження Порядку пломбування місць можливого доступу до спирту на брагоректифікаційних апаратах підприємств - виробників спирту та спиртовмісної продукції всіх форм власності"

опубліковано 12 грудня 2006 о 00:00

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

НАКАЗ від 12.12.2006 № 771

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України

28 грудня 2006 р. за № 1382/13256

Про затвердження Порядку пломбування місць можливого доступу до спирту на брагоректифікаційних апаратах підприємств - виробників спирту та спиртовмісної продукції всіх форм власності

(ВИТЯГ)

Відповідно до статті 16 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", постанови Кабінету Міністрів України від 07.08.2001 № 940 "Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справлянням акцизного збору" та пункта 2.11 Положення про Департамент з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.08.2001 № 331, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.09.2001 за № 789/5980, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок пломбування місць можливого доступу до спирту на брагоректифікаційних апаратах підприємств – виробників спирту та спиртовмісної продукції всіх форм власності, що додається.

<…>

5. Контроль за виконанням наказу покласти на Першого заступника Голови Кайзермана В.О.

Голова

А.І.Брезвін

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ ДПА України 12.12.2006 № 771

Зареєстровано

в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2006 р. за № 1382/13256

ПОРЯДОК

пломбування місць можливого доступу до спирту на брагоректифікаційних аппаратах підприємств - виробників спирту та спиртовмісної продукції всіх форм власності

1. Загальні положення

1.1. Порядок пломбування місць можливого доступу до спирту на брагоректифікаційних апаратах підприємств - виробників спирту та спиртовмісної продукції всіх форм власності (далі - Порядок) визначає механізм пломбування місць можливого доступу до спирту на брагоректифікаційних апаратах підприємств - виробників спирту та спиртовмісної продукції (далі - підприємство).

1.2. Цей Порядок розроблено відповідно до вимог статті 16 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", постанови Кабінету Міністрів України від 07.08.2001 № 940 "Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справлянням акцизного збору" та пункта 2.11 Положення про Департамент з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.08.2001 № 331 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.09.2001 за № 789/5980.

1.3. Пломбування місць можливого доступу до спирту на брагоректифікаційних апаратах підприємств проводиться спеціалістами Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України та його регіональними управліннями (далі - спеціалісти) згідно з переліком (додаток 1) з метою забезпечення державного контролю за виробництвом спирту етилового та спиртовмісної продукції.

2. Замовлення, зберігання та видача засобів пломбування

2.1. Засоби пломбування - це пристрої для встановлення пломби (пломбіри) та вставки до пломбірів з індивідуальним відтиском (пуансони).

2.2.Виготовлення засобів пломбування здійснюється на замовлення Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України (далі - Департамент) відповідно до вимог Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти".

2.3. Засоби пломбування зберігаються у приміщенні Департаменту або його регіонального управління в металевій скриньці, яка замикається та пломбується відповідальною за видачу засобів пломбування особою і здається на зберігання до сейфа або металевої шафи Департаменту або його регіонального управління.

Відповідальний за видачу скриньки призначається наказом керівника Департаменту або його регіонального управління.

Відомості щодо реєстрації видачі та повернення скриньки заносяться до Журналу реєстрації видачі та повернення скриньки (додаток 2).

2.4. Виносити металеву скриньку з засобами пломбування за межі території Департаменту або його регіонального управління без відповідного дозволу керівника категорично забороняється.

2.5. Перед уведенням у дію засобів пломбування робиться два контрольних відтиски, які вкладаються у конверт, опечатуються і скріплюються підписами особи, відповідальної за видачу засобів пломбування у Департаменті, та спеціаліста, за яким він закріплений.

2.6. Департамент видає наказ, на підставі якого за спеціалістами закріплюються та видаються засоби пломбування.

2.7. Підставою для видачі засобу пломбування є наказ Департаменту або його регіонального управління про відрядження спеціаліста для виконання робіт, якими передбачається проведення пломбування місць можливого доступу до спирту на брагоректифікаційних апаратах підприємств.

2.8. Видача засобів пломбування реєструється в Журналі реєстрації видачі та повернення засобів пломбування (додаток 3).

Засоби пломбування використовуються тільки для виконання спеціалістом завдання, що визначено наказом Департаменту або його регіонального управління.

2.9. Засоби пломбування у день повернення з відрядження спеціаліста здаються особі, відповідальній за видачу засобів пломбування. Якщо строк відрядження закінчився у вихідні або святкові дні, то засоби пломбування здаються в перший робочий день після вихідного або святкового. Повернення засобів пломбування реєструється в Журналі реєстрації видачі та повернення засобів пломбування.

2.10. У разі неможливості повернення засобів пломбування в установлений строк спеціаліст письмово доводить до відома керівництва причину його неповернення.

2.11. Вилучення з використання засобів пломбування здійснюється у разі:

- пошкодження засобів пломбування;

- позбавлення спеціаліста права використовувати засобів пломбування.

2.12. У разі втрати засобів пломбування виготовлення нових пуансонів під тим самим порядковим номером не допускається.

2.13. Уведення в дію засобів пломбування здійснюється на підставі наказу Департаменту.

3. Порядок проведення пломбування

3.1. Для опломбування місць можливого доступу до спирту на брагоректифікаційних апаратах підприємств використовуються пломби із свинцевого сплаву, дріт або нитка.

3.2. Засоби пломбування використовуються спеціалістами для пломбування місць можливого доступу до спирту на брагоректифікаційних апаратах підприємств.

3.3. Усі роботи, пов'язані з пломбуванням місць можливого доступу до спирту на брагоректифікаційних апаратах підприємств, проводяться спеціалістами в присутності представника податкового посту та комісії, яка призначається керівником підприємства, з обов'язковим залученням до її складу особи, відповідальної за зберігання пломб.

3.4. Пломба затискується засобом пломбування таким чином, щоб з обох її боків залишився чіткий і повний відбиток, а дріт або нитку неможливо було відділити від пломби. Після затискування пломба повинна бути ретельно оглянута. У разі виявлення дефектів (нечіткість чи зріз відтиску тощо) здійснюється повторне пломбування.

Контрольні відтиски засобів пломбування, якими спеціаліст опломбовує місця можливого доступу до спирту на брагоректифікаційних апаратах підприємств, опломбовані з обох боків засобом пломбування підприємства (касовим пломбіром), вкладаються до конверту, опечатуються печаткою підприємства, скріплюються підписами членів комісії підприємства і спеціаліста в присутності представника податкового посту та здаються для зберігання в сейф бухгалтерії підприємства.

3.5. За результатами використання засобів пломбування складається акт у двох примірниках, скріплюється підписами спеціаліста, якій здійснював пломбування місць можливого доступу до спирту на брагоректифікаційних апаратах підприємств, та членами комісії підприємства. Перший примірник - на номерному бланку залишається в Департаменті або його регіональному управлінні, другий - залишається на підприємстві. У складеному акті керівником підприємства визначається особа, відповідальна за схоронність пломб. Спеціалістом, який здійснював пломбування місць можливого доступу до спирту на брагоректифікаційних апаратах підприємств, робиться запис у Журналі обліку вироблення спирту за показниками спиртовимірювальних апаратів, де вказуються кількість та відтиск пломб, який підтверджується підписами членів комісії підприємства. При виконанні робіт, пов'язаних з розкриттям спиртовимірювальних апаратів, заповнюються формуляри спиртовимірювальних апаратів.

3.6. У разі втрати засобу пломбування здійснюється переопломбування місць можливого доступу до спирту на брагоректифікаційних апаратах підприємств, де було вчинено відповідне пломбування.

4. Права

4.1. Спеціалісти на підставі наказу Департаменту або його регіонального управління мають право перевіряти стан пломб, накладених у місцях можливого доступу до спирту на брагоректифікаційних апаратах підприємств у межах режиму роботи підприємства - цілодобово, у присутності комісії підприємства.

4.2. У разі виявлення пломб з ознаками підробки спеціалісти в присутності комісії підприємства вживають відповідних заходів, передбачених законодавством, після чого проводять переопломбування місць можливого доступу до спирту.

4.3. На підставі наказу Департаменту або його регіонального управління спеціалісти організовують проведення інвентаризації спирту на підприємствах - виробниках спирту та спиртовмісної продукції всіх форм власності.

Директор Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України

І.М.Гончар

Додаток 1

до Порядку пломбування місць можливого доступу до спирту на брагоректифікаційних апаратах підприємств - виробників спирту та спиртовмісної продукції всіх форм власності

ПЕРЕЛІК

місць накладання пломб

1. Верхня царга ректифікаційної колони.

2. Комунікація флегми.

3. Крани відбору спирту з ректифікаційної колони.

4. Комунікації від кранів відбору спирту до спиртовимірювальних апаратів включно.

5. Спиртовий холодильник.

6. Спиртовий ліхтар та відвідник газів.

7. Ротаметри та клапани на спиртових комунікаціях.

8. Контрольні спиртовимірювальні апарати.

9. Заливні бутлі.

10. Комунікації та спиртовимірювальні апарати головної фракції етилового спирту.

11. Колона кінцевої очистки та її комунікації.

Додаток 2

до Порядку пломбування місць можливого доступу до спирту на брагоректифікаційних апаратах підприємств - виробників спирту та спиртовмісної продукції всіх форм власності

ЖУРНАЛ

реєстрації видачі та повернення скриньки

з/п

Дата і час видачі скриньки

Кому видано (прізвище, ім'я, по батькові)

Підпис одержувача

Дата і час повернення скриньки

Підпис одержувача

Додаток 3

до Порядку пломбування місць можливого доступу до спирту на брагоректифікаційних апаратах підприємств - виробників спирту та спиртовмісної продукції всіх форм власності

ЖУРНАЛ

реєстрації видачі та повернення засобів пломбування

з/п

Кому видано засоби пломбуван-ня (прізвище, ім’я, по батькові)

Дата видачі

Підстава (№ наказу, дата)

Назва підприємства

Підпис про одержання засобів пломбу-вання

Дата повер-нення

Підпис особи відпові-дальної за видачу засобів пломбу-вання

Мета використан-ня засобів пломбуван-ня

Примітка

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10