Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Постанова КМ України від 30.08.2000 № 1352 "Про затвердження Порядку надходження до Фонду соціального страхування коштів, одержаних від сум фіксованого сільськогосподарського податку, єдиного податку та від продажу спеціальних торгових патентів, їх обліку та використання"

опубліковано 30 серпня 2000 о 00:00

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА від 30 серпня 2000 р. № 1352 м. Київ

Про затвердження Порядку надходження до Фонду соціального страхування коштів, одержаних від сум фіксованого сільськогосподарського податку, єдиного податку та від продажу спеціальних торгових патентів, їх обліку та використання

Відповідно до Законів України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", "Про фіксований сільськогосподарський податок" і на виконання Указу Президента України від 3 липня 1998 р. № 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" в редакції Указу Президента України від 28 червня 1999 р. № 746 Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Порядок надходження до Фонду соціального страхування коштів, одержаних від сум фіксованого сільськогосподарського податку, єдиного податку та від продажу спеціальних торгових патентів, їх обліку та використання (додається).

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 24 січня 2000 р. № 126 "Про затвердження Порядку надходження до Фонду соціального страхування коштів, одержаних від продажу суб'єктам підприємницької діяльності спеціальних торгових патентів і сплати суб'єктами малого підприємництва єдиного податку, їх обліку та використання" (Офіційний вісник України, 2000 р., № 4, ст. 118).

Перший віце-прем'єр-міністр України

Ю. ЄХАНУРОВ

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2000 р. № 1352

ПОРЯДОК

надходження до Фонду соціального страхування коштів, одержаних від сум фіксованого сільськогосподарського податку, єдиного податку та від продажу спеціальних торгових патентів, їх обліку та використання

1. Цей Порядок визначає механізм надходження до Фонду соціального страхування (далі - Фонд) коштів, одержаних від сум фіксованого сільськогосподарського податку, що сплачується сільськогосподарськими товаровиробниками, від сплати суб'єктами малого підприємництва єдиного податку та від продажу суб'єктам підприємницької діяльності спеціальних торгових патентів, а також їх обліку та використання.

2. Перерахування коштів у встановлених розмірах на рахунок Фонду з наданням реєстру платників податків за спрощеною системою оподаткування здійснюється:

районними (міськими) фінансовими відділами, на рахунки яких надходять кошти, одержані від продажу суб'єктам підприємницької діяльності спеціальних торгових патентів, - у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 1998 р. № 801 "Про затвердження Порядку зарахування коштів, одержаних від продажу спеціальних торгових патентів" (Офіційний вісник України, 1998 р., № 23, ст. 824; 2000 р., № 6, ст. 209);

відділеннями (управліннями) Державного казначейства, на рахунки яких надходять кошти від сплати суб'єктами малого підприємництва єдиного податку та сільськогосподарськими товаровиробниками фіксованого сільськогосподарського податку, - на наступний день після їх надходження.

3. Облік коштів, які перераховуються до Фонду, здійснюють виконавчі дирекції відділень Фонду на окремих субрахунках в установах банків за кожним видом платежу.

Виконавчі дирекції відділень Фонду на підставі реєстрів платників податків за спрощеною системою оподаткування в п'ятиденний термін після надходження зазначених коштів перераховують їх профспілковим органам для фінансування виплат за обов'язковим соціальним страхуванням.

4. Зазначені у пункті 2 цього Порядку кошти використовуються для відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам, суб'єктам малого підприємництва та підприємницької діяльності, які сплачують відповідно фіксований сільськогосподарський податок, єдиний податок чи займаються підприємницькою діяльністю на підставі спеціального торгового патенту, витрат, пов'язаних з виплатою допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві (у тому числі по догляду за хворою дитиною або іншим членом сім'ї), вагітності та пологах, на поховання, відшкодування органам соціального захисту населення виплати допомоги при народженні дитини.

Витрати, пов'язані із санаторно-курортним лікуванням та оздоровленням працюючих і членів їх сімей, провадяться відповідно до Положення про Фонд соціального страхування України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 1998 р. № 1351 (Офіційний вісник України, 1998 р., № 35, ст. 1300; 2000 р., № 9, ст. 338), у межах наявних коштів обов'язкового соціального страхування, одержаних згідно з пунктом 2 цього Порядку, та за умови фінансового забезпечення зазначених видів допомоги.

5. У разі страхового випадку сільськогосподарські товаровиробники, суб'єкти малого підприємництва та суб'єкти підприємницької діяльності (юридичні та фізичні особи, в тому числі ті, які використовують працю найманих працівників) звертаються за місцем реєстрації до виконавчих дирекцій відділень Фонду або відповідних профспілкових органів із заявою (для юридичних осіб - за підписом керівника і головного бухгалтера або особи, яка виконує його обов'язки) про перерахування їм коштів на виплати, зазначені у пункті 4 цього Порядку.

Виконавчі дирекції відділень Фонду або профспілкові органи в десятиденний термін після надходження заяви перераховують кошти сільськогосподарським товаровиробникам, суб'єктам малого підприємництва та суб'єктам підприємницької діяльності, які зобов'язані забезпечити їх використання виключно за цільовим призначенням.

6. Обчислення та виплата допомоги за рахунок коштів обов'язкового соціального страхування, одержаних від сум сплати фіксованого сільськогосподарського податку, єдиного податку та від продажу спеціальних торгових патентів, здійснюється згідно із законодавством. Підставою для обчислення та виплати є відповідно оформлені документи.

7. Сільськогосподарські товаровиробники, суб'єкти малого підприємництва та суб'єкти підприємницької діяльності подають щокварталу до 12 числа місяця, що настає за звітним періодом, за місцем їх реєстрації як страхувальників виконавчим дирекціям відділень Фонду або відповідним профспілковим органам довідку про надходження та використання коштів обов'язкового соціального страхування за формою, що додається.

8. Кошти, що надходять на обов'язкове соціальне страхування до Фонду від сум сплати фіксованого сільськогосподарського податку, єдиного податку та від продажу спеціальних торгових патентів, використовуються за принципом солідарності та субсидування.

Контроль за цільовим використанням цих коштів здійснюють органи Фонду.

9. Особи, які порушують порядок надходження, обліку та використання коштів обов'язкового соціального страхування від сплати фіксованого сільськогосподарського податку, єдиного податку та від продажу спеціальних торгових патентів, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Додаток

до Порядку надходження до Фонду соціального страхування коштів, одержаних від сум фіксованого сільськогосподарського податку, єдиного податку та від продажу спеціальних торгових патентів, їх обліку та використання

Назва організації _______________________________________________

Шифр страхувальника ___________________________________________

Адреса, телефон ________________________________________________

Поточний рахунок № ______ в _______________________ установі банку,

МФО ________________, код _____________________________________

Орган Державного казначейства, фінансовий орган, до якого сплачується фіксований сільськогосподарський податок, єдиний податок чи надходять кошти від продажу спеціального торгового

патенту ________________________

(найменування, телефон)

ДОВІДКА

про надходження та використання коштів обов'язкового соціального страхування

за ____ квартал _____ року

Вид допомоги

Надійшло

Виплачено

Примітки

Номер платіжного доручення, дата

Сума, гривень

Дата, підстава для виплати

Кількість днів, за які здійснюються виплати

Сума, гривень

1. Допомога по тимчасовій непрацездатності

у тому числі по догляду за хворою дитиною або іншим членом сім'ї

2. Допомога по вагітності та пологах

3. Допомога на поховання

4. Оздоровлення працюючих і членів їх сімей

5. Інші виплати

Усього

Керівник

___________

(посада)

___________________________

(підпис, прізвище та ініціали)

Головний бухгалтер

___________________________

(підпис, прізвище та ініціали)

М. П.