Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

План дій Ради Європи для України на 2008-2011 роки

У 2005 р. Комітет міністрів Ради Європи (КМ РЄ) ухвалив План дій співробітництва Ради Європи з Україною на період 2005 - 2008 рр. з метою підтримки України у виконанні її зобов`язань перед РЄ, посилення співробітництва між європейськими інституціями та Україною, а також сприяння приведенню національного законодавства у відповідність до європейських стандартів у галузі прав людини, демократії та верховенства права.

Бюджет Плану дій складав 17,3 млн. євро, 23% його проектів фінансувалися Радою Європи, решта – Європейською Комісією.

З огляду на важливість та ефективність Плану дій в контексті співробітництва України та РЄ наприкінці 2007 р. українською стороною було ініційовано розробку нового Плану дій із назвою «План дій Ради Європи щодо України на 2008-2011 рр.». При цьому було враховано, що окремі програми попереднього Плану мають завершитися у 2008-2009 рр.

Бюджет Плану дій є безпрецедентним за обсягами за весь період членства України  в Раді Європи і складає за попередніми розрахунками,  більше  25 млн. євро.

В ході засідання Комітету міністрів Ради Європи 9-10 липня 2008 р. План дій РЄ для України на 2008-2011 рр. було ухвалено.

Важливим досягненням слід вважати визначення Комітетом міністрів цього документу як гнучкого та ефективного інструменту, який підлягає періодичному перегляду з метою оновлення у відповідності до потреб України. Більшість проектів в рамках Плану дій на сьогодні забезпечена необхідними фінансовими ресурсами РЄ та Європейської комісії. Рада Європи, включаючи Офіс РЄ в Україні, продовжуватиме переговори з Європейською комісією та країнами-донорами з метою фінансового забезпечення решти проектів.

План дій РЄ щодо України на 2008-2011 роки є базовим концептуальним документом, який містить такі основні розділи: захист і розвиток прав людини, верховенство права, виборчий процес, розвиток демократичного процесу, зміцнення соціальної єдності, місцева демократія, міжкультурний діалог, культура, освіта, молодіжна політика і спорт. Забезпечення успішної імплементації Плану дій має сприяти  досягненню прогресу у виконанні нашою державою зобов’язань, взятих при вступі до Ради Європи, рекомендацій щодо України Парламентської асамблеї РЄ, Комісара РЄ з прав людини та інших інституцій Організації.