До тестування Е-аудиту вже долучився 41 платник податків. Вони сформували та подали 415 SAF-T-файлів.
Структура SAF-T UA, яка зараз проходить етап тестування, є одним із ключових елементів E-аудиту.
Мета тестування:
- перевірити працездатність формату у реальних умовах;
- виявити методологічні, технічні та облікові особливості;
- зібрати практичні зауваження від бізнесу.
ДПС вдячна компаніям, які долучилися до тестування SAF-T UA, надали зворотний зв’язок і поділилися практичними кейсами. Така взаємодія є важливою умовою створення сучасного, ефективного й прозорого інструменту податкового контролю.
Також податкова служба запрошує бізнес приєднуватися до подальшого тестування системи Е-аудит. Зробити це можна в Електронному кабінеті, за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/saft/v2.
Нагадаємо, SAF-T UA – це стандартний аудиторський файл, що містить уніфіковану фінансову та облікову інформацію, яку подають великі платники податків на запит податкової під час перевірки (відповідно до п. 85.2 ст. 85 Податкового кодексу України).
Оскільки формат SAF-T UA є новим і враховує різноманітні облікові системи та технічні нюанси платників, податкова служба отримує уточнюючі запитання від платників. Щоб допомогти бізнесу краще орієнтуватися ДПС підготовлено черговий блок роз’яснень – відповідей на 85 найпоширеніших питань.
З цими практичними роз’ясненнями щодо формування, структури, валідації та подання файлу можна ознайомитися за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/saf-t-ua/rozyasnennya--pitannya-vidpovidi/916507.html