За інформацією начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталія Шпака, нещодавно в ході виконання заходів з аналізу потенційно ризикових операцій виявлено, що реально діючий платник сформував схемного податкового кредиту з ПДВ на 250 тис. грн.
За словами посадовця, «нереальну» податкову накладну на загальну суму 1,5 млн грн зареєструвало в ЕРПН одне із підприємств іншого регіону, буцімто за надання послуг з проведення ремонтних робіт моторів.
Проведений оперативний аналіз діяльності зазначеного суб’єкта та даних ЕРПН показали, що у вказаного платника відсутні об’єкти оподаткування – не має основних засобів, ні власних, ні орендованих.
Серед важливих ризиків відображено: брак достатніх трудових ресурсів та відсутність матеріально-технічних можливостей для проведення таких ремонтних робіт. Також цей контрагент протягом поточного року двічі змінював місце податкового обліку – з недавнього часу зареєстрований у Полтавській області, а до цього – у Луганській області, та сплатив до бюджету незначну суму податків.
Чернівецьке підприємство не змогло документально підтвердити реальність здійснення такої операції, тому подало уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ і зменшило суму податкового кредиту на 250,0 тис. грн. Ці кошти разом з штрафною санкцією у розмірі 7,5 тис. грн. надійшли до бюджету.
«Сплачені кошти до бюджету вкотре підтвердили, що електронне адміністрування ПДВ дозволяє автоматично аналізувати податкову накладну на наявність ризиків та підвищує ефективність боротьби з ухиленням від оподаткування», – наголосив Віталій Шпак.