З початку року від прикарпатських суб’єктів господарювання до бюджетів усіх рівнів надійшло 521,9 мільйона гривень екологічного податку. Порівняно з аналогічним періодом минулого року цьогорічні надходження збільшилися на 110,9 мільйона гривень. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.
Із загальної суми надходжень, до державного бюджету направлено 366,4 мільйона гривень, до місцевих скарбниць перераховано 155,6 мільйона гривень екологічного податку.
Нагадаємо, платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:
викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;
скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти;
розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання);
утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);
тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.
Звертаємо увагу, що підприємства, зареєстровані за місцем розміщення об'єктів оподаткування на територіях, де ведуться (велися) бойові дії, та на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, можуть не нараховувати та не сплачувати екологічний податок.
При цьому суб'єкти господарювання не повинні подавати заяву до контролюючого органу про відсутність у звітному році об'єкта екологічного податку, якщо джерела забруднення знищені або знаходяться на територіях ведення бойових дій.