За підсумками січня – листопада 2024 року з легальних доходів волинян сплачено 744,1 мільйона гривень військового збору. Сума перерахованого до держбюджету військового збору в області на майже 96 мільйонів гривень, або на 14,8 відсотка перевищує аналогічні показники торік.
Основне джерело надходжень військового збору – відрахування з офіційно виплаченої заробітної плати. Працюючи легально чи чесно декларуючи доходи, громадяни долучаються до фінансування української армії, – наголошують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.
«Зробити важливий внесок у перемогу над ворогом може кожен, чесно сплачуючи податки. Зокрема, офіційні трудові відносини роботодавців і найманих осіб – основне джерело надходжень військового збору. Тому кожен, хто має задеклароване робоче місце, щомісяця фінансово підтримує обороноздатність країни», – коментує в. о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Лисеюк.
Посадовець підкреслив, що кожен громадянин може мати під рукою податкову інформацію, зокрема щодо сум отриманих доходів і сплачених податків. Зокрема, для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору користувачу необхідно мати кваліфікований електронний підпис. Запит на отримання такої інформації надсилається у приватній частині Електронного кабінету або мобільного застосунку «Моя податкова».
Звертаємо увагу! Закон України від 10 жовтня 2024 року № 4015-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» (далі – Закон) набрав чинності з 1 грудня 2024 року, крім окремих його пунктів, для яких встановлено інший порядок набрання ними чинності (пункт 1 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону).
Законом внесені зміни та доповнення до низки законодавчих актів України, зокрема, до Податкового кодексу України в частині підвищення ставки військового збору до 5 відс. від об’єкта оподаткування (крім окремих категорій платників цього збору, для яких ставка залишається на рівні 1,5 відсотка).