Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

На Івано-Франківщині зареєстровано майже 32 тисячі касових апаратів. Бізнес надає перевагу програмним РРО

, опубліковано 07 липня 2025 о 14:14

Станом на 1 липня суб’єкти господарювання Прикарпаття, що здійснюють готівкові розрахунки з покупцями, зареєстрували в податкових органах 9293 РРО та 22655 ПРРО. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Віктор Яцишин. 

За його словами, в першому півріччі загальна кількість зареєстрованих розрахункових реєстраторів зросла майже на чверть, або ж на 6,5 тисячі, з яких лише в червні бізнес зареєстрував 1,3 тисячі одиниць касової техніки. Загалом кількість cуб’єктів господарювання, які провадять торгівлю із застосуванням РРО та перебувають на обліку в обласній податковій службі, постійно зростає й наразі складає 21830 СГД.

Позитивну динаміку Віктор Яцишин пояснює кількома факторами: підвищенням загального рівня податкової культури та відповідальності платників, результатом масово-роз’яснювальної роботи та контрольно-перевірочних заходів, а також зростанням кількості суб’єктів господарювання.

Що ж до вибору виду касового апарату, то бізнес все частіше обирає програмні реєстратори. З початку року з 6,5 тисячі усіх зареєстрованих РРО більше 5 тисяч становлять ПРРО. 

«Вибір бізнесу на користь програмних реєстраторів має своє пояснення, і насамперед це зручність, хороший функціонал, а також ціна – вартість та обслуговування ПРРО значно нижча, ніж його класичного аналога. До речі, програмне забезпечення ПРРО від податкової служби надається безкоштовно (для платформ iOS, Windows, Android, WEB)», – зазначає керівник обласної податкової служби.

Також, на думку податківця, ПРРО – оптимальний вибір для здійснення виїзної чи пересувної торгівлі, адже встановити його можна на будь-який гаджет, що забезпечує мобільність торгівця.  

Статистика засвідчує, що ПРРО для фіскалізації готівкових операцій здебільшого обирає малий та середній бізнес. Натомість торгові мережі з великим асортиментом товару та значним потоком покупців зазвичай використовують класичні касові апарати. 

Також Віктор Яцишин наголошує, що фіскалізація готівкових розрахунків з покупцем є обов’язковою практично для усіх суб’єктів господарювання, окрім платників єдиного податку 1 групи, та застерігає – за незастосування РРО під час готівкових операцій, відповідно до Закону України від 30.06.2023 №3219-ІХ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», передбачена відповідальність в розмірі від 25 % до 150 % вартості проданого товару чи наданої послуги.  

Наостанок очільник обласної податкової служби звернувся до громадян з проханням повідомляти про відомі їм факти незастосування торговцями  РРО/ПРРО та невидачу фіскальних чеків податкову службу через чат-бот «StopViolationBot» у месенджері Telegram у будь-який час доби, також через цей канал можна інформувати про інші факти порушень податкового чи трудового законодавства.