Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Політика конфіденційності мобільного застосунку «Моя податкова»

Безкоштовне програмне рішення Державної податкової служби України у вигляді мобільного застосунку  «Моя податкова» створено та впроваджено в експлуатацію Державною податковою службою України на виконання Стратегічного плану Державної податкової служби України на 2022 – 2024 роки, затвердженого наказом ДПС від 22.11.2021 № 965 (зі змінами).

«Моя податкова» - безкоштовний мобільний застосунок забезпечить громадянам простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби.

Мобільний застосунок «Моя податкова» ДПС надає можливість швидко отримувати необхідну інформацію, подавати заяви та декларації, сплачувати податки.

Мобільний застосунок «Моя податкова» ДПС є програмним комплексом, застосовним для будь-якого пристрою, що підтримує операційні системи Android чи iOS із відповідними версіями.

Згідно з Законом України «Про електронні довірчі послуги» (далі - Закон) в мобільному застосунку «Моя податкова» застосовується кваліфікований електронний підпис, кваліфікована електронна позначка часу з дотриманням вимог Закону, удосконалений електронний підпис та/або удосконалена електронна печатка.

Мобільний застосунок «Моя податкова» забезпечує отримання інформації про адресу реєстрації та фактичного місця проживання, отримання інформації про об’єкти оподаткування, отримання відомостей про суми виплачених доходів, направлення запиту та отримання відомостей про суми виплачених доходів, подання Податкової декларації про майновий стан і доходи, отримання інформації про обов’язок сплатити суму грошового зобов’язання (ППР), отримання інформації про стан розрахунків з бюджетом, сплата податків з використанням платіжних систем, пошук фіскального чека, пошук марки акцизного податку, отримання інформації з Реєстру платників ПДВ, Реєстру страхувальників, Реєстру платників єдиного податку.

У ході реєстрації та експлуатації мобільного застосунку Державна податкова служба України отримує та обробляє персональні дані фізичної особи.

Під обробкою персональних даних розуміється будь-яка дія або сукупність дій, таких як збирання, реєстрація, накопичення, зберігання, адаптування, зміна, поновлення, використання і поширення (розповсюдження, реалізація, передача), знеособлення, знищення персональних даних, що здійснюються за допомогою Інформаційно-комунікаційної системи ДПС, що забезпечує інтеграцію з мобільним застосунком.

Відповідно до пунктів 1 та 2 частини другої статті 8 частини другої статті 12 Закону України «Про захист персональних даних» Державна податкова служба України повідомляє про володільця, розпорядника, місцезнаходження, склад і мету збору персональних даних, що обробляються за допомогою програмних засобів Інформаційно-комунікаційної системи ДПС, безкоштовним програмним рішенням ДПС (мобільний застосунок «Моя податкова»).


1. Володільцем персональних даних, що обробляється
 за допомогою ІКС, що інтегрується з мобільним застосунком «Моя податкова», є Державна податкова служба України (ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України – 43005393).


2. Розпорядником персональних даних
 є Державна податкова служба України (ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України – 43005393).


3. Місцезнаходження персональних даних:
 база даних Державної податкової служби України.


4. До складу персональних даних включаються:

- прізвище, ім’я та по батькові;

- серія та номер паспорта;

- реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків;

Отримання (збір) даних щодо прізвища, імені, по батькові та реєстраційного номеру облікової картки платника податків здійснюється під час авторизації (електронної ідентифікації) користувача  мобільного застосунка «Моя податкова» шляхом застосування особистого ключа.


5. Мета обробки персональних даних:

- надання доступу до даних про адресу реєстрації та фактичного місця проживання, інформації про об’єкти оподаткування

- отримання інформації про обов’язок сплатити суму грошового зобов’язання (ППР),

- отримання інформації про стан розрахунків з бюджетом

- отримання інформації для сплати податків з використанням платіжних систем

- надання суб’єкту персональних даних – даних для формування запиту на отримання відомостей про суми виплачених доходів, для подання Податкової декларації про майновий стан і доходи;

- здійснення пошуку фіскального чека, пошуку марки акцизного податку на період воєнного стану,

-  отримання інформації з Реєстру платників ПДВ, Реєстру страхувальників, Реєстру платників єдиного податку на період воєнного стану


6. Доступ до інформації про особу
(персональних даних), що формується засобами ІКС в порядку взаємодії з мобільним застосунком «Моя податкова» має лише власник мобільного застосунку (суб’єкт персональних даних), авторизувавшись за допомогою кваліфікованого електронного підпису, і виключно до тієї інформації, яка стосується такого користувача.


7. Персональні дані зберігаються
Державною податковою службою України протягом строку функціонування мобільного застосунку «Моя податкова», але не довше 5 років, якщо законодавством не визначено інший строк їх зберігання.


8. Права суб’єкта персональних даних
 згідно з частиною другою статті 8 Закону України «Про захист персональних даних» суб’єкт персональних даних має право:

1) знати про джерела збирання, місцезнаходження своїх персональних даних, мету їх обробки, місцезнаходження володільця чи розпорядника персональних даних або дати відповідне доручення щодо отримання цієї інформації уповноваженим ним особам, крім випадків, встановлених законом;

2) отримувати інформацію про умови надання доступу до персональних даних, зокрема інформацію про третіх осіб, яким передаються його персональні дані;

3) на доступ до своїх персональних даних;

4) отримувати не пізніше як за тридцять календарних днів з дня надходження запиту, крім випадків, передбачених законом, відповідь про те, чи обробляються його персональні дані, а також отримувати зміст таких персональних даних;

5) пред’являти вмотивовану вимогу володільцю персональних даних із запереченням проти обробки своїх персональних даних;

6) пред’являти вмотивовану вимогу щодо зміни або знищення своїх персональних даних будь-яким володільцем та розпорядником персональних даних, якщо ці дані обробляються незаконно чи є недостовірними;

7) на захист своїх персональних даних від незаконної обробки та випадкової втрати, знищення, пошкодження у зв’язку з умисним приховуванням, ненаданням чи несвоєчасним їх наданням, а також на захист від надання відомостей, що є недостовірними чи ганьблять честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи;

8) звертатися зі скаргами на обробку своїх персональних даних до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або до суду;

9) застосовувати засоби правового захисту в разі порушення законодавства про захист персональних даних;

10) вносити застереження стосовно обмеження права на обробку своїх персональних даних під час надання згоди;

11) відкликати згоду на обробку персональних даних;

12) знати механізм автоматичної обробки персональних даних;

13) на захист від автоматизованого рішення, яке має для нього правові наслідки.

Державна податкова служба України не несе відповідальності за можливий витік інформації з вини третіх осіб, а також за розголошення суб’єктом персональних даних своїх персональних даних у мобільних застосунках, прикладних програмних інтерфейсах та застосуваннях.


9. Безпека

Державна податкова служба України вживає усіх необхідних заходів для захисту даних від несанкціонованого доступу, зміни, розкриття чи знищення.

До цих заходів, зокрема, належать: внутрішня перевірка процесів збору, зберігання та обробки даних і заходів безпеки, включаючи відповідне шифрування і заходи щодо фізичної безпеки даних для запобігання неавторизованого доступу до систем, в яких зберігаються персональні дані.

Державна податкова служба України надає внутрішній доступ до даних користувачів мобільного застосунку «Моя податкова» тільки тим працівникам Державної податкової служби України, яким вони необхідні в межах виконання функціональних повноважень, визначених відповідним наказом Державної податкової служби України.

Для інтеграції мобільного застосунку «Моя податкова» з ІКС з метою обміну електронними документами вжито достатньо заходів для захисту інформації, проте ДПС просить взяти до уваги, що абсолютно безпечного та безпомилкового шляху передачі даних через мережу Internet не існує.

ДПС не несе відповідальність за функціонування серверів, постачальників послуги доступу до мережі Internet, роботу третіх осіб, з вини яких може бути неможливим чи обмеженим доступ до мережі Internet та, відповідно до мобільного застосунку, чи можливий витік інформації з вини третіх осіб, а також розголошення користувачем мобільного застосунку «Моя податкова» своїх персональних даних у мобільних застосунках, прикладних програмних інтерфейсах та застосуваннях.

На електронні документи, що надсилають від ІКС до мобільного застосунку «Моя податкова» накладається КЕП Державної податкової служби України, що гарантує захищеність, цілісність даних, які містяться в цих документах.


10. Згода користувача

Користувач мобільного застосунку «Моя податкова» підтверджує те, що ознайомлений з умовами цієї Політики конфіденційності, зокрема і з метою обробки персональних даних, зазначених у цій Політиці.


11. Додаткова інформація

Державна податкова служба України залишає за собою право змінювати Політику конфіденційності.

У випадку виникнення запитань щодо Політики конфіденційності, надсилайте лист на електронну пошту idd@tax.gov.ua