ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 28.05.12 №15043/7/12-0017
<………>
Про розгляд листа
Державна податкова адміністрація України розглянула лист <……> стосовно оподаткування дивідендів, що сплачуються українською компанією французькій компанії, з урахуванням положень Конвенції між Урядом України і Урядом Французької Республіки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно (далі – Конвенція) і повідомляє наступне.
Відповідно до п. 3 статті 10 Конвенції дивіденди, що сплачуються компанією, яка є резидентом України, підлягають оподаткуванню тільки у Франції, якщо такими дивідендами фактично володіє одна або декілька компаній, які є резидентами Франції і якщо:
a) ця або ці компанії разом володіють прямо або посередньо принаймні 50 процентами капіталу компанії, що сплачує дивіденди, і загальна сума їх інвестицій в цю компанію складає не менше 5 мільйонів французьких франків (приблизно 762245,086 Є) або їх еквівалента в українській валюті; або
b) їхня інвестиція у компанію, що сплачує дивіденди, гарантується або страхується державою Франція, її центральним банком або будь-якою особою, що діє від імені Франції.
Курси перерахунку європейських національних валют у євро були зафіксовані на момент введення євро. Один євро дорівнює 6,55957 французьких франків. Відповідно 5 мільйонів французьких франків приблизно дорівнюють 762245,086 Є.
Отже, пільги, передбачені пп. а) п.3 статті 10 Конвенції, застосовуються при наявності належних підстав у разі виконання умови щодо внесення до статутного капіталу української компанії інвестиції, загальна сума якої складає не менше 762245,086 Є або їх еквівалента в українській валюті.
Порядок застосування міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування стосовно повного або часткового звільнення від оподаткування доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України визначено статтею 103 Податкового кодексу України.
Заступник Голови А.П.Ігнатов