Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Який порядок ведення Книги обліку доходів i витрат, якщо фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування, здійснює декілька видів підприємницької діяльності (торгівля, послуги, виконання робіт)?

опубліковано 31 серпня 2012 о 17:31

Відповідь:

Коротка:

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, які здійснюють декілька видів підприємницької діяльності (торгівля, послуги, виконання робіт), ведуть одну Книгу без здійснення розподілу на кожний вид діяльності.

 

Повна:

Порядок ведення Книги обліку доходів та витрат фізичною особою – підприємцем на загальній системі оподаткування затверджений наказом ДПА України від 24.12.10 № 1025 (далі – Порядок).

Відповідно до п. 3 Порядку ведення Книги обліку доходів та витрат (далі Книга) здійснюється у такому порядку:

у графі 1 вказується дата заповнення.

у графах 2 та 11 відображається сума нереалізованих товарних запасів, сировини, матеріалів тощо на початок та на кінець звітного податкового періоду (року), яка виводиться в грошовій формі, виходячи із ціни їх придбання.

у графі 3 щоденно відображається фактично отримана сума доходу від здійснення діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік. У разі необхідності реєстрації нової Книги протягом звітного року записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня Книга залишається у самозайнятої особи.

до графи 4 записуються реквізити документа, який підтверджує понесені витрати, пов’язані з придбанням товарно-матеріальних цінностей, виконанням робіт та наданням послуг (номер, дата і назва документа). Документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, товарно-транспортна та/або податкова накладна, платіжне доручення, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші розрахункові документи.

у графі 5 відображається загальна вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей.

у графі 6 відображається сума витрат, яка безпосередньо пов’язана з отриманням доходу.

у графі 9 відображаються витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату, понесені у звітному місяці.

у графі 10 відображаються фактично понесені інші витрати, безпосередньо пов’язані з одержанням доходу, які не зазначені у графах 6 та 9, включаючи вартість оплачених виконаних робіт та наданих послуг.

графа 12 розраховується як різниця між доходом від здійснення діяльності та документально підтвердженими витратами, пов’язаними із отриманням доходу.

Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, які здійснюють декілька видів підприємницької діяльності (торгівля, послуги, виконання робіт), ведуть одну Книгу без здійснення розподілу на кожний вид діяльності.