Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Звіт про періодичне відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1231 «Про затвердження Порядку списання непогашених грошових зобов’язань або податкового боргу після ліквідації платника податків, не пов’язаної з банкрутством»

опубліковано 29 січня 2018 о 16:59

«     » січня 2018 року

 1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер

 Постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1231 «Про затвердження Порядку списання непогашених грошових зобов’язань або податкового боргу після ліквідації платника податків, не пов’язаної з банкрутством» (далі – постанова).

 2. Назва виконавця заходів з відстеження

 Державна фіскальна служба України (Департамент погашення боргу).

 3. Цілі прийняття акта

 Постанова розроблена з метою запровадження підзаконним актом порядку, передбаченого статтею 97 Податкового кодексу України, та державного регулювання правовідносин у сфері, пов’язаній із списанням непогашених грошових зобов’язань та/або податкового боргу після ліквідації платника податків, не пов’язаної з банкрутством.

Також необхідність у розробці постанови полягає у визначенні випадків, пов’язаних із ліквідацією або державною реєстрацією припинення, внаслідок яких грошові зобов’язання та/або податковий борг, що залишилися непогашеними у результаті недостатності майна, вважаються безнадійними і підлягають списанню; встановленні переліку документів, на підставі яких безнадійний податковий борг підлягає списанню; затвердженні форми рішення керівника (заступника керівника) контролюючого органу про списання безнадійного податкового боргу.

 4. Строк виконання заходів з відстеження

 Січень 2018 року.

 5. Тип відстеження

 Періодичне.

  6. Методи одержання результатів відстеження

 Відстеження результативності зазначеного регуляторного акта здійснювалось шляхом аналізу якісних та кількісних показників.

 7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

 Відстеження результативності постанови здійснювалось на основі статистичних даних.

Результативність регуляторного акта відстежувалась за зведеною інформацією про суми зборів і надходжень платежів та податків ДФС станом на 01.12.2016 та 01.12.2017.

 8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Розмір надходжень до бюджету

 

За даними ДКС, органами ДФС забезпечено фактичних надходжень податків і зборів (обов’язкових платежів) до Зведеного бюджету України станом на 01.12.2016 –       387315,6 млн. грн., станом на 01.12.2017 – 474348,3 млн. гривень

Кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія акта

Дія акта поширюється на всіх суб’єктів господарювання (як  на юридичних, так і на фізичних осіб),

у яких в результаті їх ліквідації залишаються непогашеними грошові зобов’язання та/або податковий борг

Час та кошти, витрачені суб’єктами підприємницької діяльності на реалізацію регуляторного акта

Реалізація постанови не потребує додаткових матеріальних та інших витрат суб’єктів господарювання

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб

 

Високий. Постанову опубліковано:  в Офіційному віснику України, 2011, № 1 (14.01.2011), ст. 16; на офіційному веб-порталі Верховної Ради України (www.rada.gov.ua); на офіційному веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua); на сторінці Інформаційно-аналітичного центру «ЛІГА» (www.ligazakon.ua)

 9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

 Затвердження постанови відповідає реалізації державної політики у відповідній сфері суспільних відносин, що надало можливість врегулювати порядок списання непогашених грошових зобов’язань та/або податкового боргу платника податків, які залишились непогашеними після його ліквідації, не пов’язаної з банкрутством, у зв’язку з недостатністю майна.

Також до постанови з метою приведення у відповідність до вимог Закону України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» було внесено зміни і доповнення, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 року № 618.

Таким чином, оцінювання результативності постанови свідчить про досягнення високого рівня визначених цілей та необхідність і доцільність подальшого існування такої постанови.

 

В.о. Голови Державної

фіскальної служби України                                                            М.В. Продан