Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Звіт про періодичне відстеження результативності наказу Державної податкової адміністрації України від 16.05.2011 № 285 «Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями»

опубліковано 31 травня 2018 о 15:39

1. Вид та назва регуляторного акта, відстеження результативності якого здійснюється

Наказ Державної податкової адміністрації України від 16.05.2011 № 285 «Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх обєднаннями», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31.05.2011 за № 643/19381 (далі – наказ).

2. Виконавець заходів з періодичного відстеження результативності регуляторного акта

Департамент методологічної та нормотворчої роботи Державної фіскальної служби України.

3. Цілі прийняття акта

Регуляторний акт розроблений відповідно до пункту 3 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, затвердженого постановою  Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 року  № 138 «Про затвердження Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями» (далі – Порядок).

Основною метою підготовки регуляторного акта є забезпечення розробки форми розрахунку частини чистого прибутку (доходу), за якою відбувається сплата відрахувань частини чистого прибутку (доходу) держаними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями до Державного бюджету України, обрахованої за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності у відповідному бюджетному році.

4. Строк виконання заходів із періодичного відстеження результативності регуляторного акта

З 10.05.2018 по 30.05.2018.

5. Тип відстеження (базове, повторне або періодичне)

Періодичне.

6. Метод одержання результатів відстеження

Під час періодичного відстеження результативності регуляторного акта використано статистичний метод відстеження.

7.  Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних

Періодичне відстеження результативності регуляторного акта здійснено шляхом аналізу зведених статистичних показників розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Коло суб’єктів господарювання, на які поширюється дія акта, встановлено пунктом 1 Порядку.

 Так, за оперативною інформацією за підсумками 2015 року Розрахунок подано 7381 суб’єктом господарювання, за 2016 рік – 7176, за 2017 рік – 6793.

Розмір коштів та час, що витрачаються суб’єктами господарювання, пов’язаними з виконанням вимог акта, не збільшилися.

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта – середній, Державною фіскальною службою України зазначений акт розміщено на офіційному веб-порталі ДФС в мережі Internet.

9. Оцінка можливих результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

 Регуляторний акт надає можливостей державним унітарним підприємствам та їх об’єднанням розраховувати за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності та сплачувати частину чистого прибутку (доходу) до Державного бюджету України, що забезпечує виконання положень Порядку.

На підставі результатів періодичного відстеження результативності регуляторного акта можна зробити висновок, що у цілому шляхом впровадження цього нормативного акта вдалося досягти визначених цілей.

 

В.о. Голови Державної фіскальної служби                                           

                           

                         М.В. Продан