Заступник Голови ДПС Сергій Лисеюк взяв участь у Восьмому Національному форумі «Відновлення та розвиток МСБ 2025», організованому Торгово-промисловою палатою України.
Під час заходу представники органів влади, бізнесу, міжнародних організацій та експертного середовища обговорили пріоритети відновлення малого та середнього бізнесу в умовах війни та післявоєнної відбудови.
«Сьогодні мале і середнє підприємництво забезпечує значну частину валового внутрішнього продукту, стимулює конкуренцію, підвищує конкурентоспроможність і інноваційний потенціал економіки, сприяє розвитку місцевих громад. Також розвинене мале і середнє підприємництво є важливою умовою економічної інтеграції України до Європейського Союзу», – підкреслив Сергій Лисеюк.
Для підтримки бізнесу в умовах воєнного стану держава запровадила низку податкових преференцій, зокрема:
- тимчасові звільнення від сплати податків для окремих категорій суб’єктів та операцій, у т. ч. гуманітарної допомоги та міжнародної технічної підтримки;
- звільнення від відповідальності у разі втрати можливості виконувати податкові обов’язки;
- мораторій на проведення деяких видів податкових перевірок платників, податковою адресою яких є тимчасово окуповані території та території активних/можливих бойових дій (крім певних винятків) тощо.
У фокусі обговорення також були практичні питання податкового адміністрування, зокрема функціонування СМКОР та робота податкової з удосконалення системи.
Як зазначив Сергій Лисеюк, за ініціативи Голови ДПС у територіальних органах служби було створено консультаційні центри для належної комунікації з платниками податків з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Також з метою удосконалення цього механізму ДПС розроблено відповідні пропозиції змін, які направлено на погодження до Міністерства фінансів України.
Сергій Лисеюк подякував організаторам за актуальний захід та відзначив готовність ДПС до конструктивного діалогу з бізнесом у різних форматах для вирішення актуальних питань, які турбують підприємців.