Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

І. Щодо розробки спеціалізованого програмного забезпечення для звітування з FATCA

Питання 1.1. Чи буде ДПС розроблено програмне забезпечення для підписання XML-файлів звіту перед відправкою в IDES?

Розробку програмного забезпечення для підписання XML-файлів не передбачено.

Інформацію про підготовку даних до XML-звіту щодо FATCA наведено у розділі 9 Інструкції користувача МСОД (Публікація Служби внутрішніх доходів США 5190) за посиланням https://tax.gov.ua/data/files/252428.pdf.

 

Питання 1.2. Чи розглядає ДПС України можливість взяти за основу для підготовки фінансовими установами України Звітів про підзвітні рахунки програмне забезпечення «FATCA UA», розроблене на замовлення Професійної асоціації учасників ринків капіталу та деривативів?

Фінансові установи України самостійно приймають рішення щодо обрання програмного забезпечення для формування звітів про підзвітні рахунки. Такі програмні засоби повинні формувати звіти, що відповідають вимогам, розміщеним на вебсайті Служби внутрішніх доходів США (https://www.irs.gov/businesses/corporations/fatca-xml-schemas-and-business-rules-for-form-8966) (Наказ Міністерства фінансів України від 12.08.2020 № 496 «Про затвердження Порядку заповнення і подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил застосування Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA)»).

                       

Питання 1.3. Який графік прийому звітів FATCA? Які операційні години для прийому ДПС звітів по підзвітним рахункам?

ДПС розроблено спеціалізований програмний комплекс, який цілодобово, у тому числі і у вихідні та святкові дні здійснює приймання та перевірку звітів з FATCA.