Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)

Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) – це німецький фонд міжнародного співробітництва, аналогічний таким організаціям, як USAID (Агенція США з міжнародного розвитку), SIDA (Шведська агенція міжнародного розвитку та співробітництва), Adetef (Агенція технічної допомоги Франції). Головою наглядової ради GIZ є Держсекретар Міністерства економіки ФРН. Бюджет організації складає 380 мільйонів євро, а обсяг операцій – 2 мільярди євро. GIZ активно працює в більше, ніж 90 країнах світу.

Співпраця з GIZ розпочалася у грудні 2012 року, коли експертами GIZ було підготовлено Звіт про аналіз національної податкової системи в Україні.

За результатами домовленості з GIZ було реалізовано пілотний проект «Проведення аналізу окремих робочих процесів Державної фіскальної служби України на базі Головного управління ДФС у м. Києві». Під час проекту німецькими експертами GIZ було здійснено аналіз робочих процесів, які стосуються адміністрування податку на додану вартість, контрольованих операцій, трансфертного ціноутворення, податку на прибуток та податку з доходу фізичних осіб, а також обслуговування платників податків.

За результатами реалізації зазначеного пілотного проєкту на початку 2019 року відбувся підсумковий семінар з огляду та аналізу робочих процесів і функцій. Отримано рекомендації експертів GIZ щодо збільшення кількості автоматизованих операцій, які виконуються органами ДПС, покращення організаційної структури та запровадження системи ризик-менеджменту.

Крім того, з метою імплементації німецького досвіду у сфері дуальної освіти у червні 2019 року підписано чотиристоронній Меморандум між GIZ, Національним університетом ДФС, Київською школою економіки та ДФС про співробітництво. Університетом ДФС розроблено освітньо-професійну програму «Фіскальне адміністрування» для підготовки магістрів за дуальною формою навчання, яку розпочато 01 вересня 2019 року.

Сьогодні за підтримки GIZ у ДПС реалізується пілотний проєкт «Дуальна освіта: нова форма підготовки кадрів для органів ДПС». З метою запровадження інституту менторства у ДПС у межах пілотного проєкту відібрано учасників менторської програми, які проходять відповідне навчання у Київській школі економіки.

27 травня 2020 року підписано Меморандум про співпрацю між GIZ та ДПС, яким передбачені такі напрями співпраці, як: запровадження окремих стандартів, передбачених Планом заходів BEPS, автоматичного обміну інформацією; гармонізація українського законодавства із законодавством ЄС; впровадження дуальної форми підготовки фахівців у сфері податків та фінансів, нових практик у сфері розвитку персоналу; зміцнення інституційних спроможностей ДПС.

ДПС є реципієнтом проєкту міжнародної технічної допомоги «Ефективне управління державними фінансами ІІІ» (строк реалізації – до 30.06.2022), виконавцем якого є GIZ.