Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Центр підвищення кваліфікації у сфері фінансів (CEF)

Центр підвищення кваліфікації у сфері фінансів (CEF) є провідним інститутом розбудови регіональної спроможності, який розташований у м. Любляні, Словенія. Цей центр було засновано в 2001 році в межах Пакту стабільності для Південно-Східної Європи Урядом Республіки Словенія за ініціативою Міністерства фінансів Словенії та у рамках щільної співпраці з іншими міністерствами фінансів колишніх Югославських країн та Албанії. У 2015 році CEF стала міжнародною організацією, виконавши 14 дуже успішних років в якості регіонального інституту. Зміна статусу полегшує працевлаштування міжнародного персоналу та посилює співпрацю з партнерськими установами CEF.

Місія Центру полягає в сприянні поінформованості про міжнародні стандарти та найкращі практики у сфері управління державними фінансами і банківськими послугами шляхом організації спеціальних навчальних заходів, стимулюванні обміну знаннями і результатами науково-дослідницької роботи, а також наданні технічної підтримки.

Центр допомагає розвивати потенціал людей, організацій та країн у цілому, проводячи низки заходів, спрямованих на:

- навчання;

- регіональну співпрацю.

Центр проводить високоякісні навчальні заходи (робочі групи, семінари, спеціалізовані тренінги та програми сертифікації), беручи за основу глибинне розуміння навчальних потреб регіону. Як тільки-но Центр ідентифікує такі потреби, працівники Центру забезпечують, щоб і форма, і зміст їх відображалися належним чином, а лекції та дискусії були повністю інтерактивними та базувалися на досвіді.

З метою стимулювання регіональної співпраці в Південно-Східній Європі Центр підвищення кваліфікації у сфері фінансів розробив або долучається до участі у низці регіональних проектів. Окрім цього, Центром підтримуються регіональні діалоги на міністерському та технічному рівнях.

Центр підтримує процес розбудови спроможності в 12 країнах-членах: Албанія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Косово, Македонія, Молдова, Чорногорія, Румунія, Сербія, Словенія та Туреччина.

Членство в CEF є відкритим для будь-якої країни чи міжнародної організації, що зацікавлені в популяризації обміну знаннями, наданні технічної підтримки з питань управління державними фінансами, центральними банками та інших сфер державного управління.

CEF входить до Переліку офіційних міжнародних організацій, що надають допомогу з розвитку, Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). На своїй сесії 21-22 червня 2017 року робоча група Комітету з питань фінансування розвитку Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) прийняла запропоновані зміни до Додатку 2: Перелік міжнародних організацій, які надають офіційну допомогу з розвитку ОЕСР (ОДР). Міністерство закордонних справ Словенії ініціювало включення CEF до переліку міжнародних організацій, які мають право на надання ОДР, і успішно виправдало заявку.

Очолює Центр – Яна Репаншек.

Співпраця Служби з Центром підвищення кваліфікації у сфері фінансів триває з кінця 2013 року. За цей період близько 80 працівників Служби та її територіальних органів взяли участь в понад 30 заходах CEF за такими темами:

- ефективні перевірки платників податків,

- робота з великими платниками податків,

- протидія шахрайствам з ПДВ,

- боротьба з ухиленням від оподаткування та мінімізацією податкових зобов’язань,

- сучасні підходи до дотримання податкового законодавства, п

- принципи трансфертного ціноутворення, методи та нещодавні розробки,

- удосконалення навиків управління процесами реформування податкових адміністрацій,

- підвищення рівня дотримання законодавства з ПДВ,

- боротьба з тіньовою економікою,

- управління ефективною діяльністю в податковій адміністрації,

- управління змінами в податковій адміністрації;

- аналіз економічної ефективності податкових витрат та інші заходи із збільшення надходжень;

- прогнозування доходів;

- трансфертне ціноутворення.