Державна податкова служба України
Офіційний вебпортал
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Звіт про періодичне відстеження результативності наказу Державної митної служби України від 10.10.2007 № 842 „Про внесення змін до деяких наказів Держмитслужби”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.10.2007 за № 1232/14499

опубліковано 07 жовтня 2016 о 15:31

1. Вид та назва регуляторного акта 

Наказ Державної митної служби України від 10.10.2007 № 842 „Про внесення змін до деяких наказів Держмитслужби”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31.10.2007 за № 1232/14499 (далі – наказ Держмитслужби).

 

2. Назва виконавця заходів з відстеження результативності 

Департамент організації митного контролю Державної фіскальної служби України.

 

3. Цілі прийняття акта 

Основними цілями наказу Держмитслужби є:

спрощення порядку декларування водних транспортних засобів і повітряних суден, які, згідно із зовнішньоекономічними договорами, не є товаром і використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України;

удосконалення й спрощення порядків декларування, митного контролю та митного оформлення водних транспортних засобів і повітряних суден, що використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України, наближення цих процедур до міжнародних стандартів.

 

4. Строк виконання заходів з відстеження 

З 22.08.2016 по 20.09.2016.

 

5. Тип відстеження 

Періодичне відстеження.

 

6. Метод одержання результатів відстеження результативності 

Під час проведення періодичного відстеження результативності регуляторного акта застосовано соціологічний метод.

 

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалися результативність, а також способи одержання даних 

Враховуючи цілі регулювання та беручи до уваги, що положення наказу Держмитслужби, які регулюють питання митного контролю та митного оформлення водних транспортних засобів, втратили чинність, для відстеження результативності регуляторного акта було проведено аналіз звернень суб’єктів господарювання щодо проблемних питань під час проведення митного контролю та митного оформлення, повітряних суден перевізників і товарів, що переміщуються цими суднами.

 

8. Кількісні та якісні значення показників результативності 

Порівняно з попереднім періодичним відстеженням звернень із вказаних проблемних питань у Державній фіскальній службі України не зафіксовано.

Розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов’язаних з дією акта, не зміниться, оскільки він не містить конкретних кількісних норм, але призведе до подальшого вдосконалення й прискорення здійснення митних процедур товарів (вантажів), що переміщуються через митний кордон України повітряним транспортом, а також наближення їх до міжнародних стандартів.

 

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей 

Реалізація регуляторного акта надала змогу зменшити розмір коштів та скоротити час при здійсненні декларування повітряних суден, що використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України із застосуванням митної декларації.

Проте на сьогодні положення наказу Держмитслужби дублюють положення Митного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. № 451 „Питання пропуску через державний кордон осіб, автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними”, зокрема положення Типової технологічної схеми здійснення митного контролю повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої цією постановою.

Також наказ Держмитслужби містить посилання на постанову Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2003 р. № 1989 „Питання пропуску через державний кордон автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними”, що втратила чинність.

Враховуючи викладене вище, наказ Держмитслужби потребує визнання його таким, що втратив чинність.

 

 

В.о. Голови                                                                                                             С.В. Білан