Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Звіт про періодичне відстеження результативності наказу Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 № 481 „Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення”

опубліковано 31 жовтня 2017 о 17:08

1. Вид та назва регуляторного акта

 Наказ Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 № 481 „Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку  ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення” (далі – наказ № 481).

 2. Виконавець заходів із відстеження

 Державна фіскальна служба України

 3. Цілі прийняття акта

 Цілями виданого наказу № 481 є виконання вимог пункту 177.10 статті 177 та пункту 178.6 статті 178 Розділу IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс); затвердження  Порядку  ведення фізичними особами – підприємцями та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, Книги  обліку доходів і  витрат у паперовому або електронному  вигляді.

 4. Строк виконання заходів із відстеження

 Жовтень 2017 року.

 5. Тип відстеження

 Періодичне відстеження.

 6. Методи одержання результатів відстеження

Відстеження результативності наказу № 481 здійснювалось шляхом аналізу якісних та кількісних показників.

 7. Дані, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

 Періодичне відстеження результативності наказу № 481 здійснювалось через три роки після дня закінчення проведення повторного відстеження цього наказу статистичним шляхом.

 Цей регуляторний акт офіційно розміщено на веб-порталі Державної фіскальної служби України у рубриці „Регуляторна політика”.

Відстеження результативності акта здійснювалось за допомогою:

аналізу зауважень та пропозицій суб’єктів господарювання, фізичних    осіб – платників податків, які надійшли на веб-портал ДФС, де у рубриці „Регуляторна політика/Реєстри регуляторних актів” офіційно розміщено цей регуляторний акт;

аналізу відомостей, отриманих від територіальних органів доходів і зборів за наслідками опрацювання інформації щодо ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення, за формою, затвердженою цим наказом.

 8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

 

 

Показник

 

 

За оперативними  даними

 

Одиниці виміру

Розмір витрат бюджету

Не потребує виділення додаткових коштів з державного бюджету

 

Кількість фізичних осіб –  підприємців, які ведуть Книгу  обліку доходів і  витрат (станом на 01.01.2017)

916,0

 

тис. осіб

Кошти, витрачені платником єдиного внеску на реалізацію регуляторного акта

Не потребує додаткових коштів та інших витрат

грн.

Рівень поінформованості фізичних осіб –  підприємців, які здійснюють діяльність відповідно до  вимог ст. 177 Кодексу, та  фізичних осіб,   які провадять незалежну професійну діяльність

100

відс.

 За період здійснення періодичного відстеження на адресу, зазначену на офіційному веб-порталі ДФС, пропозицій і зауважень щодо змісту регуляторного акта від фізичних осіб – підприємців не надходило.

 9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

 На підставі результатів періодичного відстеження результативності наказу № 481 можна зробити висновок, що шляхом впровадження цього нормативного акта визначені цілі досягнено.

 

В.о. Голови Державної фіскальної  служби України                                         М.В. Продан