Державна податкова служба України
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Стан розгляду судових справ (станом на 01.10.2021)

опубліковано 08 жовтня 2021 о 10:13

Стан розгляду судових справ

Протягом січня-вересня 2021 року (станом на 01.10.2021) на розгляді у судах перебувало 67,04 тис. справ на суму 337,1 млрд. грн. Розглянуто 17,87 тис. справ на суму 87,6  млрд. грн., з них: на користь органів ДПС – 11,65 тис. справ (у т.ч. немайнові спори) на суму 64,5 млрд. грн., та на користь платників податків – 6,22 тис. справ на 23,1 млрд. грн.

Із загальної кількості справ, що у звітному періоді перебували (перебувають) на розгляді в судах різних інстанцій, одну з ключових категорій становили справи за позовами платників податків до органів ДПС про визнання недійсним/нечинними податкових повідомлень-рішень – 24,9 тис. справ на суму 235,9 млрд. грн. Розглянуто 5,73 тис. справ на загальну суму 59,2 млрд. грн., з них на користь органів ДПС – 3,6 тис. справ на 42,3 млрд. грн.

Разом з тим, для надання практичної допомоги підрозділам супроводження судових справ територіальних органів ДПС у підсистемі АІС «Суди» ІТС «Податковий блок» діє механізм публікації позитивних справ, по яких винесені остаточні судові рішення на користь Держави, тобто справи, які містять позитивний досвід. Так, станом на 01.10.2021 до інформаційної системи внесено 443 справи з позитивного досвіду.

Водночас, з метою визначення норм, тлумачення яких значно впливає (буде впливати) на дохідну/видаткову частину Державного бюджету України та щодо яких відсутня стала судова практика, за допомогою підсистеми АІС «Суди» ІТС «Податковий блок» здійснюється постійний моніторинг практикоутворюючих справ. На сьогодні, в базі даних міститься інформація по 518 таким справам.

Врегулювання спорів щодо відмови у реєстрації податкових накладних

Департамент супроводження судових справ здійснює організацію, планування, координацію та контроль за роботою підрозділів супроводження судових справ територіальних органів ДПС, в тому числі в частині супроводження судових справ про скасування рішень комісій про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, неврахування таблиці даних платників податків, зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, зобов’язання зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також виключення платників податків з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податків.

Так, станом на 01.10.2021 на супроводженні знаходиться 13 415 судових справ, що майже на 30% більше у порівнянні з показником аналогічного періоду минулого року.