Державна податкова служба України
Офіційний вебпортал
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Викрито діяльність товариства, яке створило ланцюг з фіктивних підприємств для легалізації злочинних доходів

, опубліковано 29 жовтня 2020 о 14:27

Податківцями викрито схему незаконного заволодіння бюджетними коштами у розмірі 3,7 млн грн шляхом завищення вартості ремонтних робіт, які виконувало товариство по укладеним договорам з державним підприємством. При цьому товари для виконання ремонтних робіт не були поставлені, і товариством фактично не понесено витрати на зазначену суму.

Як з’ясували працівники підрозділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС в Черкаській області, перерахування коштів здійснювалося товариством на рахунки суб’єктів господарської діяльності з ознаками «транзитності». Вони, у свою чергу, в подальшому перераховували їх на рахунки суб’єктів господарювання з ознаками «фіктивності» у вигляді оплати за поставку товарів.

Такі дії мають ознаки легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, через створення штучного ланцюга з суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності, у яких наявна невідповідність проведених фінансових операцій змісту діяльності.

Вказані матеріали передано до правоохоронних органів для приєднання до кримінального провадження за ознаками злочинів, передбачених ст. 191 КК України.