Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Викрито схему ухилення від оподаткування при здійсненні імпорту транспортних засобів, яка коштувала бюджету 20 млн гривень

, опубліковано 29 квітня 2021 о 11:34

Податківцями спільно з ГУ ДФС у Запорізькій області викрито схему заниження податків при здійсненні імпорту транспортних засобів на територію України. 

Для мінімізації податків підприємством здійснювалось фіктивне розповсюдження  ПДВ за рахунок реалізації транспортних засобів на платників ПДВ, які є фігурантами кримінальних проваджень.  Оформлення  податкових накладних з продажу автомобілів здійснювалось без визначення VIN кодів для неможливості ідентифікувати транспортний засіб. Проте фактично підприємство здійснювало реалізацією фізичним особам - неплатникам ПДВ.

У результаті проведеної схеми підприємством– імпортером транспортних засобів  здійснено  незаконне оформлення операцій з реалізації автомобілів та формування податкового кредиту з податку на додану вартість,  що є суспільно небезпечним діянням, яке призвело до  втрат бюджету на загальну суму понад 20 млн грн.

Зазначені факти досліджуються у рамках кримінального провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.205-1 КК України.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»