Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Упереджено факт незаконного бюджетного відшкодування ПДВ на суму понад 1,2 млрд гривень

, опубліковано 09 червня 2021 о 09:00

Фахівцями управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС в Одеській області на підставі інформації, наданої НАБУ щодо руху коштів на банківських рахунках 31 підприємства Одеського регіону, упереджено незаконне відшкодування ПДВ.

Так, у період з 2017 по 2020 роки включно 31 суб’єктом господарювання здійснювалось ввезення та придбання товарів на митній території України, які в подальшому реалізовувались без відображення у податковому обліку.

Водночас представниками вказаних підприємств до податкових органів подані завідомо неправдиві відомості в податкових деклараціях, за якими заявлено бюджетне відшкодування ПДВ з державного бюджету у розмірі понад 1,2 млрд грн, сформоване за рахунок залишків ТМЦ, що начебто зберігались на складах компаній. При цьому встановлено невідображення податкових зобов’язань з ПДВ по низці підприємств, які належать одному бенефіціарному власнику, на загальну суму понад 950 млн гривень.

У ході проведених слідчих дій підтверджено відсутність будь-яких ТМЦ на зберіганні у зазначених підприємств. Згідно з проведеним аналізом наявних банківських виписок встановлено отримання коштів за постачання ТМЦ без відображення у поданих деклараціях з ПДВ.

За результатами проведених аналітичних досліджень по 17 суб’єктам господарювання встановлені можливі збитки в частині недекларування податкових зобов’язань з ПДВ на загальну суму понад 500  млн гривень. 

Фахівцями управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Головного управління ДПС в Одеській області спільно з детективами НАБУ продовжується робота у вказаному напрямі.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»