Державна податкова служба України
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Під час перевірки однієї АЗС виявлено порушень на понад 18 млн гривень

, опубліковано 26 липня 2021 о 15:10

Державна податкова служба України проводить постійний контроль за діяльністю суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю пальним.

Так, у ході проведення фактичної перевірки однієї з АЗС Одеської області ревізори виявили низку порушень вимог чинного законодавства.

Як з’ясувалося, продаж пального на АЗС частково проводився без застосування реєстратора розрахункових операцій, без видачі відповідних розрахункових документів та без подання до органів ДПС усієї необхідної звітності, передбаченої законодавством, для такого виду діяльності.

Окрім того, підприємством не було враховано обов’язок по переоформленню ліцензій у випадку заміни реєстратора розрахункових операцій.  Як результат, розрахунки з продажу алкогольних напоїв та пального за певний проміжок часу проводилися через реєстратор розрахункових операцій, не зазначений у відповідних ліцензіях.

Такими діями суб’єктом господарювання, зокрема, порушено:

- порядок проведення розрахунків, визначений ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами);

- порядок ліцензування обігу алкогольних напоїв та пального, передбачений ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (із змінами).

За виявлені порушення до підприємства будуть застосовані штрафні санкції в сумі понад 18 млн гривень.

ДПС нагадує платникам податків, що реалізують пальне та інші підакцизні товари, про необхідність неухильного дотримання порядку їх обліку та продажу, а також правил ліцензування такої діяльності.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу InfoTAX