Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Суд підтримав позицію податківців щодо винесення податкових повідомлень – рішень на 50 млн гривень

опубліковано 10 вересня 2021 о 11:34

Касаційним судом у складі Верховного Суду підтверджено правомірність винесених ГУ ДПС в Одеській області податкових повідомлень-рішень на загальну суму 50 млн гривень.

Судом підтримано позицію ГУ ДПС в Одеській області та зроблено висновок про те, що суб`єктом господарювання не доведено факту зберігання товарно-матеріальних цінностей у складських приміщеннях товариства, а також факту надходження коштів на рахунки підприємства, за яким виникають податкові зобов`язання з ПДВ, що не були задекларовані, отже у позивача відсутнє право на отримання суми бюджетного відшкодування.

Колегія суддів зауважила, що пунктом 44.5 статті 44 Податкового кодексу України (в редакції, яка діяла на час перевірки) встановлено, що у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів, зазначених у пунктах 44.1 і 44.3 цієї статті, платник податків зобов`язаний у п`ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити (із наданням оформлених відповідно до законодавства документів, підтверджуючих настання події, що призвела до такої втрати, пошкодження або дострокового знищення документів) контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому Податковим кодексом для подання податкової звітності, та контролюючий орган, яким було здійснено митне оформлення відповідної митної декларації, надано авторизацію відповідно до Митного кодексу України або дозвіл на застосування спеціальних (у тому числі транзитних) спрощень.

Судом касаційної інстанції враховано аналогічний висновок, викладений в постанові Верховного Суду від 13 травня 2021 року, про те, що втрата відповідних документів не є безумовною підставою перенесення термінів проведення перевірки. Обов`язковою підставою перенесення терміну проведення за змістом пункту 44.5 статті 44 ПК України є саме неможливість проведення перевірки за відсутності документів, які втрачені платником податків.

Окрім цього, колегія суддів звернула увагу на те, що довід товариства, що суду першої інстанції були надані всі необхідні первинні документи, суд не приймає до уваги, оскільки в матеріалах справи наявні лише копії митних декларацій та платіжних доручень по сплаті попередньої оплати за митне оформлення. Вказані копії, в свою чергу, зроблені з копій та не засвідчені належним чином.

Відтак, Верховний Суд резюмував, що доводи ТОВ «Віалакс», викладені в касаційній скарзі, є безпідставними та спростовуються матеріалами справи, а суд апеляційної інстанції правильно застосував норми матеріального права до встановлених у справі обставин, з огляду на що підстави для скасування рішення суду апеляційної інстанції відсутні.

Таким чином, постановою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду касаційну скаргу ТОВ «Віалакс» залишено без задоволення, постанову суду апеляційної інстанції, якою у задоволенні адміністративного позову ТОВ «Віалакс» про скасування податкових повідомлень-рішень та визнання неправомірними дій щодо вимог про проведення інвентаризації основних засобів відмовлено, залишено без змін.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу InfoTAX