Державна податкова служба України
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Суд підтвердив позицію податківців щодо донарахування підприємству 12,56 млн гривень

, опубліковано 22 жовтня 2021 о 14:46

Судом підтверджено правомірність винесених ГУ ДПС у м. Києві податкових повідомлень-рішень на загальну суму 12,56 мільйона гривень.

Колегією суддів Шостого апеляційного адміністративного суду підтримано позицію ГУ ДПС у м. Києві та зроблено висновок про те, що за відсутності факту придбання товарів чи послуг або у разі, якщо придбані товари чи послуги не призначені для використання у господарській діяльності платника податку, відповідні суми не можуть включатися до складу податкового кредиту, навіть за формальної наявності складених документів чи сплати грошових коштів.

Для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції та за умови їх відповідності вимогам ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Шостий апеляційний адміністративний суд критично ставиться до наданих в якості доказів реальності господарських операцій документів щодо прибуткування товарів та внутрішнього їх переміщення, оскільки у справі відсутні докази, які б підтверджували фактичне надходження товарів від постачальників, зокрема, докази перевезення.

Колегією суддів резюмовано, що надані Державним підприємством «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»» документи не є достатніми для підтвердження фактичного здійснення господарських операцій, що спростовує відповідні посилання платника на останні як підставу для задоволення позовних вимог.

Таким чином, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»» залишено без задоволення, рішення суду першої інстанції про відмову у задоволенні позовних вимог про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень залишено без змін.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу InfoTAX