Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У січні власники нерухомості сплатили 61,3 млн грн податку на майно

, опубліковано 10 лютого 2022 о 10:54

За перший місяць 2022 року фізичні особи сплатили до місцевих бюджетів 61,3 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це майже на 40 %, або на 17,5 млн грн перевищує показник відповідного періоду минулого року. У січні 2021 року власники нерухомості перерахували 43,8 млн гривень.

Загалом за 2021 рік платники сплатили 1,9 млрд грн податку на нерухоме майно.

Нагадаємо, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

За об’єкти житлової нерухомості податок для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує для квартир –  60 кв. метрів, житлових будинків – 120 кв. метрів, різних типів житлової нерухомості, в тому числі їх часток – 180 кв. метрів.

Ставка податку на нерухомість встановлюється органами місцевого самоврядування в залежності від типу об’єктів та їх місцезнаходження у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на  1 січня звітного року, та не може перевищувати 1,5 відсотка за 1 квадратний метр.

Оскільки у 2022 році податок нараховується за звітний 2021 рік, то ставка податку розраховується виходячи із мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2021, яка складала 6 000 гривень (таким чином, максимальна ставка за метр квадратний не може перевищувати 90,0 грн (6 000 * 1,5  відс.).

Податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку, обчисленого згідно з нормами Кодексу, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Податкове зобов’язання з податку сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Інформацію про адміністрування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з фізичних осіб можна переглянути за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/552213.html.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу InfoTAX