Державна податкова служба України
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Забезпечено арешт активів компаній російського олігарха майже на півмільярда гривень

, опубліковано 29 квітня 2022 о 14:07

За результатами взаємодії Державної податкової служби України з Офісом Генерального прокурора забезпечено арешт активів компаній російського олігарха  майже на півмільярда гривень.

Офісом Генерального прокурора під час досудового розслідування у  кримінальному провадженні за фактом легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчиненого службовими особами приватної банківської установи, бенефіціарними власниками якої є російський олігарх та інші бізнесмени рф, накладено арешт на активи кіпрських компаній на загальну суму понад 469 млн гривень.

За даними слідства російський олігарх та група російських бізнесменів, використовуючи підконтрольні кіпрські компанії та належну їм банківську установу, яка за обсягом активів входить у десятку найбільших фінансових установ у країні та включена до системно важливих банків України, напередодні та упродовж збройної агресії російської федерації проти України організували вчинення фіктивних правочинів та фінансових операцій, спрямованих на легалізацію (відмивання) активів цих компаній на загальну суму 1,1 млрд гривень та їх подальше виведення з банківської системи в Україні.

Вчинення зазначених злочинних дій розпочато співучасниками заздалегідь з метою уникнення фінансових та правових наслідків у вигляді накладення санкцій та/або застосування заходів примусового вилучення прав власності, передбачених Законом України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів».

За клопотаннями прокурорів Офісу Генерального прокурора накладено арешт на активи кіпрських компаній на загальну суму понад 469 млн грн, які знаходяться на рахунках у банківській установі, бенефіціарними власниками якої є російський олігарх та інші бізнесмени рф.

З метою виконання завдань кримінального провадження здійснюється взаємодія Офісу Генерального прокурора, Держфінмоніторингу та Державної податкової служби України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється детективами Бюро економічної безпеки України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.