Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Акцент у роботі податкового аудиту перенесено на аналітичну складову

, опубліковано 15 червня 2022 о 09:53

Державна податкова служба України в умовах дії воєнного стану забезпечує контроль за діяльністю суб’єктів господарювання сфери торгівлі, громадського харчування та послуг шляхом проведення фактичних перевірок.

Першочергово при організації та проведенні таких перевірок органи ДПС відпрацьовують інформацію за скаргами громадян, зверненнями народних депутатів України, органів державної влади тощо.

Водночас ДПС проводить постійний аналіз діяльності платників податків для виявлення фактів ймовірних порушень вимог законодавства, контроль за яким здійснюють податкові органи.

Так, регіональним податковим органом за дорученням ДПС організовано та проведено фактичну перевірку однієї з АЗС Житомирщини, під час якої виявлено факти ймовірних порушень.

Як додатковий захід контролю в ході фактичної перевірки проводився хронометраж господарських операцій.

Хронометраж – процес спостереження за веденням господарської діяльності платника податків, який здійснюється під час проведення фактичних перевірок та застосовується контролюючими органами для встановлення реальних показників щодо діяльності платника податків, що здійснюється на відповідному місці її провадження.

За результатами проведеної перевірки виявлено низку порушень порядку проведення розрахунків. Крім того, за результатами проведеного хронометражу господарських операцій виторг від продажу пального збільшився майже у 10 разів, що свідчить про приховування платником податків реальних обсягів реалізації пального та ухилення від оподаткування.

До порушника будуть застосовані відповідні штрафні (фінансові) санкції, а органи ДПС і надалі будуть використовувати всі надані законодавством повноваження для забезпечення контролю діяльності платників податків.