Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

ДПС фіксує непоодинокі випадки продажу тютюнових виробів без марок акцизного податку

, опубліковано 27 червня 2022 о 10:48

Державна податкова служба України постійно проводить моніторинг та аналіз господарської діяльності суб’єктів господарювання, що здійснюють продаж підакцизних товарів.

Так, за результатами проведених ДПС обстежень місць торгівлі підакцизними товарами на території м. Києва виявлено непоодинокі випадки продажу тютюнових виробів, у тому числі тютюну для кальянів іноземного походження, без марок акцизного податку.

У переважній більшості в таких об’єктах торгівлі продаж тютюнових виробів здійснюється без застосування зареєстрованих в органах ДПС реєстраторів розрахункових операцій/програмних  реєстраторів розрахункових операцій та без одержання ліцензій на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

По виявленим фактам незаконної діяльності ДПС надала доручення регіональному податковому органу проаналізувати роботу визначених об’єктів та вжити відповідних заходів реагування.

За результатами проведених п’яти фактичних перевірок податківцями спільно з підрозділами Національної поліції України з незаконного обігу вилучено понад 9,3 тис. пачок тютюнових виробів без марок акцизного податку на загальну вартість 921 тис. гривень.

Крім того, до порушників законодавства будуть застосовані штрафні санкції на суму понад 3,8 млн гривень.

Звертаємося до громадян з проханням повідомляти податкові органи про відомі факти продажу підакцизних товарів без застосування реєстраторів розрахункових операцій/програмних  реєстраторів розрахункових операцій, без видачі фіскальних чеків, без марок акцизного податку чи відповідних ліцензій.