Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Суд задовольнив позовні вимоги податківців про стягнення майже 41,4 млн грн податкового боргу з рахунків боржника

, опубліковано 30 грудня 2022 о 10:17

Окружним адміністративним судом міста Києва підтримано позицію Головного управління ДПС у м. Києві у справі № 640/31904/20 про стягнення коштів платника податків з усіх рахунків, відкритих у банках, що обслуговують такого платника, на суму податкового боргу у розмірі майже 41,4 млн гривень.

У судовому порядку встановлено, що за відповідачем обліковується борг з податку на додану вартість на загальну суму 41,4 млн грн, який виник на підставі податкових повідомлень-рішень.

Оскільки в добровільному порядку сума заборгованості відповідачем не сплачена, позивач вважає цю суму податковим боргом та просить стягнути його у судовому порядку.

Відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України (далі – ПК України) у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

На виконання приписів ст. 59 ПК України, на адресу боржника контролюючим органом направлено податкову вимогу, яка отримана представником боржника, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.3 ст. 95 ПК України встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

За таких обставин суд приходить до висновку про наявність підстав для стягнення податкового боргу з рахунків відповідача у банках, відповідно до п.95.3 Податкового кодексу України, внаслідок чого позовні вимоги підлягають задоволенню.

Отже, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 08.12.2022 у справі № 640/31904/20 повністю задоволено позовні вимоги Головного управління ДПС у м. Києві щодо стягнення з платника податків коштів, які знаходяться на рахунках у банках, у рахунок погашення податкового боргу такого платника.