Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Суд підтвердив правомірність нарахування грошових зобовʼязань на суму 1,75 млн грн

, опубліковано 21 серпня 2023 о 12:10

Судом касаційної інстанції підтримано позицію контролюючого органу з питань порушення своєчасності реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних щодо правомірності нарахування грошових зобов’язань на суму 1,75 млн гривень.

Зокрема, постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 07.08.2023 у справі № 640/5075/19 підтримано позицію Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків та зроблено висновок про те, що боржник, стосовно якого порушено провадження про визнання банкрутом і введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, звільняється від відповідальності лише за невиконання зобов`язань, щодо яких запроваджено мораторій. За поточними зобов`язаннями боржник відповідає на загальних підставах до прийняття господарським судом постанови про визнання його банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. При цьому Суд зазначає, що порушення провадження про банкрутство та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів жодним чином не скасовує покладеного на платника податків обов`язку з реєстрації податкових накладних під час здійснення господарської діяльності. Отже, на платника податків розповсюджується в тому числі відповідальність за порушення строків реєстрації податкових накладних, застосована за порушення податкової дисципліни після введення мораторію.

Також судом зазначено, що здійснення позивачем перевірки ліміту на електронному рахунку податку на додану вартість, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні, так само як і запит позивача до податкового органу щодо не поповнення рахунку, не є доказом реєстрації податкової накладної, не свідчить про намір здійснити реєстрацію у встановлені терміни, а отже, і не виключає вину платника податків у здійсненні податкового правопорушення.           

Суд наголосив на тому, що посилання позивача щодо неможливості вчинення дії з реєстрації податкових накладних через подвійне проведення ДПС податкової декларації з ПДВ та подвоєння картотеки електронного рахунку СЕА ПДВ є цілком безпідставними та не враховані судом як поважна підстава несвоєчасної реєстрації  податкових накладних.

Відтак, постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 07.08.2023 у справі № 640/5075/19 касаційну скаргу Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків задоволено, постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 07.04.2021 скасовано, а рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.12.2020, яким у задоволенні позову відмовлено, – залишено в силі.