Державна податкова служба України
Офіційний вебпортал
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

З початку року платниками Одещини сплачено понад 262 млн грн податку на нерухомість

, опубліковано 16 липня 2021 о 16:10

Протягом січня – червня 2021 року платники регіону сплатили до бюджетів місцевих громад 262,1 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Порівняно з аналогічним періодом минулого року сплата збільшилась на 111,3 млн гривень.

При цьому суб’єктами господарювання – юридичними особами сплачено 229,4 млн грн, фізичними особами - громадянами – 32,8 млн грн цього податку.

Головне управління ДПС в Одеській області нагадує, що податок на житлову нерухомість сплачують фізичні особи - власники житлової нерухомості, якщо площа житла, що перебуває в їх власності перевищує встановлений ліміт:

- для квартир - 60 кв. м;  

- для приватних будинків - 120 кв. м.

Зазначені пільги не застосовуються до:

- об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої відповідно до ПКУ;

- об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Звертаємо увагу платників податків, що за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. метрів (для квартири) та/або 500 кв. метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів «а» – «г» п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Кодексу, збільшується на 25 000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).