Державна податкова служба України
Офіційний вебпортал
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Закарпаття: платники спрямували на соціальні виплати понад 3,7 млрд грн ЄСВ

, опубліковано 06 вересня 2021 о 16:13

Упродовж січня – серпня  цього року платники податків краю сплатили 3 млрд 763 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Про це розповів Олексій Петріченко, начальник Головного управління ДПС у Закарпатській області. Порівняно з відповідним періодом 2020 року надходження цього платежу зросли на 1 млрд 156 млн гривень.

Лише протягом серпня платники регіону спрямували на соціальні потреби 422,1 млн грн єдиного внеску.

Податківці звертають увагу платників, що отримані кошти єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування спрямовуються на забезпечення соціальних потреб мешканців області. А це, насамперед, пенсійні виплати, виплати в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, виплати по безробіттю, виплати у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням. Тому, на цьому особливо наголошують фахівці Головного управління ДПС у Закарпатській області, вкрай важливо не допускати виплат заробітної плати «в конвертах», сумлінно ставитись до своєчасної сплати ЄСВ.

Відповідно до чинного законодавства ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. У 2021 році мінімальна сума єдиного внеску для ФОП складає: з 1 січня – 1 320 грн, а з 1 грудня – 1 430 грн (22% мінімальної зарплати).

Варто зазначити, що завдяки електронному сервісу від ДПС «Електронний кабінет», платники мають можливість сплачувати єдиний внесок, подавати звітність, переглядати дані щодо стану розрахунків з бюджетом та здійснення сплати податків, зборів, платежів ЄСВ. Вхід до «Електронного кабінету» здійснюється за адресою cabinet.tax.gov.ua.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу InfoTAX