Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

На Волині торік завдяки легальним доходам до бюджету сплачено 8,3 мільярда гривень ПДФО

, опубліковано 20 січня 2023 о 15:28

Упродовж 2022 року з легальних доходів волинян до бюджету сплачено 8 мільярдів 321 мільйон гривень податку на доходи фізичних осіб. Сума залучених надходжень ПДФО до бюджетів усіх рівнів на 2 мільярди 657 мільйонів гривень перевищує показники 2021 року.

Із загальної суми сплаченого ПДФО в області 1 мільярд 757,5 мільйона гривень  надійшли до держбюджету.  Решта суми, а це 6 мільярдів 563,4 мільйона гривень, - у доходах    місцевих бюджетів області.

«Суттєвий ріст надходжень ПДФО в області за підсумками року – найкраще підтвердження досить успішної адаптації бізнесу до обставин воєнного часу та відповідальної позиції працедавців. Завдяки збереженню економічної активності та офіційним робочим місцям щомісяця бюджети всіх рівнів отримували належні сум ПДФО. Очевидно, що у 2023 році фінансова спроможність кожної з громад, насамперед,   визначатиметься кількістю легальних робочих місць. А це означає, що органи місцевої влади та податкової служби повинні спільно працювати на результат – залучення до бюджетів передбачених законом податків», – зазначає в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Лисеюк. 

Водночас у Головному управлінні ДПС у Волинській області нагадують: підтримати країну фінансово можуть громадяни, які відзвітуються у рамках податкової амністії. Держава запропонувала до 1 березня 2023 року на компромісних умовах подати одноразову добровільну декларацію про активи, що придбані у минулі податкові періоди за доходи без належного оподаткування.

Особи, які задекларують такі активи та перерахують до бюджету одноразовий збір, звільняються від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності за ухилення від оподаткування в минулому.  

Щоб скористатися правом на податкову амністію потрібно заповнити в Електронному кабінеті і подати одноразову добровільну (спеціальну) декларацію, згодом - сплатити передбачений спеціальний збір. Про те, як це зробити правильно - детальна інформація у банері «Одноразове добровільне декларування».

Нагадаємо, що з 1 січня 2023 року стартувала кампанія декларування доходів громадянами за підсумками 2022 року.